Uzay Kokusu Parfümü Üretildi | Bilgikulisi.com - İnternetin Bilgi Sitesi

Uzay Kokusu Parfümü Üretildi

Uzay Kokusu Parfümü Üretildi

Uzay Kokusu Parfümü Üretildi

Uzay kokusu parfümü üretimi gerçekleştirildi. Son yıllarda uzay ile ilgili yapılan çalışmalarda büyük bir hızlanma olduğu dikkatlerden kaçmıyor. Amerika, Rusya ve Hindistan devlet uzay ajanslarının haricinde SpaceX gibi özel şirketlerin de bu alanda çalışmalara başladığı görülüyor. Zaman içerisinde uzay alanında faaliyet gösteren özel şirketlerin ve ülkelerin sayısında belirgin bir artış yaşanması bekleniyor. Uzay ile ilgili son derece değerli adımların atıldığı günümüzde farklı bir proje daha ortaya çıktı.

NASA’da görevli bir kimyager tarafından benzeri olmayan bir çalışmaya imza atıldı. Kimyager tarafından gerçekleştirilen çalışmalar neticesinde uzay kokusunun yer aldığı bir parfüm üretildi. Şimdilerde ise uzay kokusuna sahip parfümün piyasada satışa sunulabilmesi için Kickstarter üzerinden kampanya başlatıldığı görülüyor.

Uzak Kokusu Parfümü Merakla Bekleniyor

Orijinal adı Eau de Space olan parfümün Amerika başta olmak üzere dünya genelinde merakla piyasaya çıkması bekleniyor. Parfüm ile ilgili ortaya çıkan haberlerde parfüm kokusunun barut kokusuna benzediği ifade ediliyor. Ayrıca uzay kokulu parfümün geliştirilme çalışmalarının 4 yılı aşkın bir süre aldığı da ortaya çıkan detaylar arasında yer alıyor.

Uzaya gidecek olan astronotların uzaya gittikleri zaman koku noktasında bir sürprizle karşılaşmamaları için parfüm projesine 2008 yılında start verildiği belirtiliyor.

Kick Starter Kampanyası Destek Bekliyor

Astronotların uzay seyahatlerine hazırlık sürecinde kullanılmak üzere üretimi gerçekleştirilen uzay kokulu parfümün herkesin beğenisine sunulmak istendiği görülüyor. Kick Starter üzerinden başlatılan kampanya kapsamında da gerekli maddi bütçenin oluşturulması bekleniyor.

Kick Starter üzerinden kampanyanın beklenen desteği görmesi durumunda parfümün seri bir şekilde üretimine geçilecek. Seri üretim sayesinde ise dünya genelinde herkes bu parfümü deneyimleyebilecek.

Uzay Kokusu Parfüm Fiyatı Ne Kadar Olacak?

Şuan için parfümün piyasaya sunulup sunulmayacağı net olarak bilinmiyor. Ayrıca sunulması durumunda satış fiyatının da ne olacağı da tahmin edilemiyor. Kick Starter kampanyasının destek görmesi durumunda merak edilen tüm detaylar zaman içerisinde ortaya çıkacaktır.

Projenin gerçekleşip gerçekleşmeyeceği konusunda ilerleyen süreçte bilgi paylaşımına devam edeceğiz. Güncel bir şekilde sitemizi takip ederek bilgi sahibi olabilirsiniz.

Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir