Twitter Sesli Tweet Atma Özelliği Kullanıma Sunuldu | Bilgikulisi.com - İnternetin Bilgi Sitesi

Twitter Sesli Tweet Atma Özelliği Kullanıma Sunuldu

Twitter Sesli Tweet Atma Özelliği Kullanıma Sunuldu

Twitter Sesli Tweet Atma Özelliği Kullanıma Sunuldu

Twitter sesli tweet özelliği bir süredir konuşulan Twitter yenilikleri arasında yer alıyordu. Ortaya sızıntı haberler çıkmış olsa da sosyal medya devi tarafından ne zaman kullanıma sunulacağı gizli tutulmaktaydı. Beklenmedik bir anda yeni özelliğin sunulması, teknoloji dünyasının gündemine bomba gibi düştü. Yeni özellik sayesinde kişiler, yazı yerine ses kaydı yaparak bu kayıtları profilleri üzerinden takipçileriyle paylaşabilecek.

Twitter tarafından sunulan bu özellikle ile tam olarak neyin hedeflendiği ise bilinmiyor. Etkileşimi artırabilecek bir özellik olarak görülse de kullanıcıların tercih edip etmeyeceği konusunda ise yorum yapılamıyor.

IOS Twitter Sesli Tweet Atma Özelliği

Yeni özelliğin şuan için sadece IOS kullanıcıları tarafından kullanılabileceği belirtiliyor. IOS işletim sistemine sahip iPhone veya tabletler üzerinden yeni özelliğin kullanılmaya başlandığı dikkatlerden kaçmıyor. Dünya genelinde ses kayıtlarını paylaşan Twitter kullanıcılarının sürekli olarak bu özelliği kullanıp kullanmayacakları merak ediliyor.

IOS işletim sistemine sahip olmalarına rağmen bazı kullanıcıların sesli tweet özelliğini kullanamadıklarına dair paylaşımların da yapıldığı görülüyor. Bu kişilerin yeni özelliği kullanabilmeleri için öncelikle uygulamalarının güncel olup olmadığını kontrol etmeleri gerekiyor. Uygulama marketi üzerinden Twitter uygulamasının güncellenmesiyle birlikte yeni özellik de kullanılabilir hale gelecektir.

Android Kullanıcıları Merakla Bekliyor

Android işletim sistemine sahip akıllı cihazlar üzerinden ne zaman kullanılabileceği şuan için net olarak bilinmiyor. Fakat ortaya çıkan haberlerde Android kullanıcılarının yapılan paylaşımları dinlemelerinde herhangi bir problem olmadığı belirtiliyor. Android için de kullanılabilir hale gelmesi için çalışmaların hız kesmeden devam ettiği de ortaya çıkan haberler arasında yer alıyor.

Sosyal medya platformlarının hayatın vazgeçilmezleri arasında yer alması sebebiyle, yeni özelliğin hayatımıza neler getireceği konusunda tartışmalar yaşanmaya başladı. Sosyal medya uzmanları tarafından yapılan analizlerde Twitter tarafından sunulan yeni özellik sayesinde etkileşimlerin artacağı ve en önemlisi de hız kazanacağı söyleniyor.

Yazıp paylaşmak yerine sesli bir şekilde paylaşım yapmak kullanıcılar için daha pratik olacaktır. Fakat sesini paylaşmak istemeyen kullanıcıların sayısının da oldukça fazla olduğu biliniyor. Bu kullanıcıların düşüncelerinin de zaman içerisinde değişebileceği ifade ediliyor. Sosyal medyanın sürekli olarak yeni gelişmelere gebe olduğunu unutmamak gerekiyor.

Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir