Telegram Görüntülü Konuşma Özelliği Nasıl Kullanılır? | Bilgikulisi.com - İnternetin Bilgi Sitesi

Telegram Görüntülü Konuşma Özelliği Nasıl Kullanılır?

Telegram Görüntülü Konuşma Özelliği Nasıl Kullanılır?

Telegram Görüntülü Konuşma Özelliği Nasıl Kullanılır?

Dünyanın hemen her ülkesinde online iletişim noktasında ağırlıklı olarak WhatsApp uygulamasının tercih edildiği biliniyor. Özellikle son yıllarda bünyesine kattığı yeni özellikler ile birlikte her geçen gün kullanıcı sayısını artırmaya devam ediyor. Öte yandan diğer birçok uygulamada olduğu gibi zaman içerisinde uygulamayı kullanmayı bırakan kişi sayısının son derece az olduğu dikkatlerden kaçmıyor.

Rakip uygulamalar ise tüm bunlara rağmen boş durmuyor. Kendilerini sürekli olarak geliştirmekle meşgul olan uygulamaların kısa zaman içerisinde ciddi bir kullanıcı sayısına ulaşmayı başardıkları görülmektedir. Özellikle bu konuda Telegram uygulaması öne çıkıyor. WhatsApp erişim probleminin yaşandığı günlerde büyük bir kullanıcıyı kendisine çekmeyi başardığı belirtiliyor.

Telegram Görüntülü Konuşma Özelliği

Bir süredir geleceği konuşulan uygulama an itibariyle Telegram beta kullanıcıları tarafından deneyimlenebiliyor. Beta sürüm üzerinde geliştirilen özelliği deneyebilmek için iOS işletimine ihtiyaç duyuluyor. Şuan için geliştirilme aşamasında olan görüntülü konuşma özelliğinin kısa süre içerisinde normal sürümler için de getirileceği tahmin ediliyor. Beta sürümünde olduğu gibi normal sürümünde de ilk olarak iOS cihazlar için sunulabileceği düşünülmektedir.

Normal iOS kullanıcıları için sunulmasının ardından kısa bir süre sonra da Android kullanıcıları için de kullanılabilir hale gelecektir.

Test Sürecinde Yazılımsal Hatalar Yaşanabilir

Yazının başında da belirttiğimiz üzere şuan özellikle sadece iOS kullanıcıları tarafından beta sürümünde denenebiliyor. Geliştiriciler tarafından yapılan açıklamalarda özelliğin beta olarak sunulmasından dolayı yazılım hatalarının meydana gelebileceğine dikkat çekiliyor. Beta sürümünün kullanılması sürecinde ortaya çıkan hatalar tespit edilmekte ve normal olarak kullanıma sunulduktan sonra tekrar yaşanmaması için üzerinde çalışılmaktadır.

Geliştirilme sürecinde beta sürümünü kullanan kişilerin sayısı arttıkça normal sürüme geçiş süreci de aynı oranda kısalacaktır. Tüm uygulamaların tam olarak hazır bir hale gelmesi için beta sürümleri büyük bir önem taşımaktadır. Bu sebepten dolayı bu süreçte meydana gelebilen hatalar, bağlantı kopmaları, görüntü donmaları gibi durumlardan dolayı Telegram uygulamasına ön yargıyla yaklaşılmaması gerekiyor.

Sürecin sonunda WhatsApp tarafından sunulan görüntülü konuşma özelliği aynı kalitede Telegram üzerinden de kullanılabilecektir. Yeni özellik ile birlikte kullanıcı sayısında herhangi bir artışın yaşanıp yaşanmayacağı merak ediliyor.

Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir