Sony Xperia 10 II Avrupa Fiyatı Açıklandı | Bilgikulisi.com - İnternetin Bilgi Sitesi

Sony Xperia 10 II Avrupa Fiyatı Açıklandı

Sony Xperia 10 II Avrupa Fiyatı Açıklandı

Sony Xperia 10 II Avrupa Fiyatı Açıklandı

Teknoloji devi Sony’nin Xperia akıllı telefon serisine bir yenisi daha eklendi. Uzun bir süredir akıllı telefon pazarında bir takım sıkıntılar yaşadığı bilinen markanın, tüm maddi problemlere rağmen sektörden de vazgeçmemesi dikkatlerden kaçmıyor. Xperia serisi ilk olarak sunulduğunda büyük bir ilgi görmüş olsa da devamında istenilen satış rakamlarına ulaşılamamıştı. Yeni Sony Xperia 10 II fiyatı ile teknoloji tutkunlarının ilgisini çekip çekmeyeceği ise merak konusu oldu.

Sony tarafından geliştirilen ve kısa bir önce tanıtımı gerçekleştirilen Sony Xperia 10 II modelinin markaya yeni bir soluk getirip getirmeyeceği bilinmiyor. Pazarda Çinli üreticilerin de etkisiyle zorlu bir rekabet ortamı bulunduğundan dolayı Sony’nin işi kolay olmayacaktır.

Sony Xperia 10 II Fiyatı Rekabet Edebilir Mi?

Sony Xperia 10 II modelinin merakla beklenen Avrupa fiyatı resmi bir şekilde açıklandı. Yapılan açıklamaya göre Sony’nin yeni cihazı Avrupa ülkelerinde 369 Euro’dan satışa sunulacak. Belirlenen fiyata ve cihazın sahip olduğu teknik özelliklere bakıldığında rakip modeller arasında ön plana çıkabileceği düşünülüyor.

Bilindiği üzere diğer donanım özellikleri kadar cihazların sahip olduğu kameralar rekabet noktasında büyük bir önem taşıyor. Sony’nin kamera teknolojileri konusunda oldukça iddialı olduğu bilinse de Sony Xperia 10 II modelinde ortalama bir kameranın sunulduğu görülmektedir.

Sony Xperia 10 II Teknik Özellikleri

  • Snapdragon 665 işlemci seti
  • 4 GB RAM
  • 128 GB depolama kapasitesi
  • 6 inç büyüklüğünde FHD+ OLED ekran paneli
  • 12 MP + 8 MP + 8 MP olmak üzere arka kısımda 3 adetten oluşan kamera ünitesi
  • 8 MP çözünürlüğe sahip ön kamera

Belirtilen teknik özelliklere sahip cihazın Türkiye fiyatının ise hangi seviyede olacağı şuan için bilinmiyor. Avrupa pazarı için belirlenen fiyatın 2850 TL olduğu düşünülürse bu fiyatın üzerine vergiler ve satıcıların kar oranları eklenecektir. Avrupa pazarında uygun fiyatıyla rekabet edeceği düşünülen cihazın ülkemiz pazarında aynı ilgiyi görüp görmeyeceği konusunda net bir ifade kullanmak doğru olmayacaktır.

Bilindiği üzere son zamanlarda ülkemizde Çin merkezli faaliyet gösteren Xiaomi gibi üreticilerin cihazlarına oldukça büyük bir ilgi gösterilmektedir.

Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir