SEO Uyumlu İçerik Hazırlama | Bilgikulisi.com - İnternetin Bilgi Sitesi

SEO Uyumlu İçerik Hazırlama

SEO Uyumlu İçerik Hazırlama

SEO Uyumlu İçerik Hazırlama

İçeriğin ilk giriş paragrafı daima kısa olmalıdır. Ortalama 100 kelimelik bir giriş paragrafı yeterli olacaktır. Bazı içerikler giriş 2 paragraftan oluşabilir. Giriş paragrafının içerisinde içeriğin ana anahtar kelimesine yer vermelisiniz. İçerikleri buna dikkat ederek hazırlamanız gerekir.

Başlık Belirleme

Başlık Oluşturma
Başlık Oluşturma

İçerikleri oluştururken ayrıca başlıklar önemlidir. Başlık seçimleri paragrafı tamamen yansıtmalı ve açıklamalıdır. Ayrıca başlıkları Heading Tag (H2, H3) yapısına uygun olarak hazırlamalısınız. Bu editör aracılığıyla kolay bir şekilde yapılmaktadır. (Bkz. yukarıdaki resim)

Başlık yazımında sadece BAŞ HARFLER büyük olarak yazılır. Aynı şekilde içerik yazımında da özel isimler ve vurgulanması gereken noktalar dışında sadece her cümlenin ilk harfi BÜYÜK olarak yazılır.

İçerik Yazımı

İçerik yazılırken aynı konuda yazılmış farklı kaynakların yapısından uzak durulmalıdır. Kaynak olarak bunlardan yararlanılsa bile onların yazım şeklinden ve yapısından uzak durarak, kendi yapınızı oluşturmalı ve içeriği buna göre organize etmelisiniz.

  • Paragraftaları çok uzun tutmalı, kullanıcıları sıkmamalısınız. Ayrıca içeriği paragraflara bölerken paragraflar arası uyumu korumalısınız.
  • Her noktalama işaretinden sonra mutlaka bir adet boşluk bırakılır (Nokta, virgül, iki nokta gibi işaretlerde geçerlidir. Örneğin: kesme işaretleri arasındaki cümlede yer alan son noktalamadan sonra boşluk bırakılmaz. “Bu bir denemedir. Lütfen dikkat!” “Bu bir denemedir. Lütfen dikkat! “ (Bkz.)
  • Bilgiyi kullanıcıya oyalayarak değil direkt olarak vermelisiniz. Yani kullanıcı bilgiye yazının sonunda değil, ulaşması gereken noktada ulaşabilmeli. Bu kullanıcı elinizde tutmanız içinde önemli bir etkendir.
  • Gerekli noktalarda alıntılar kullanabilirsiniz.
  • Gerekli noktalarda listeleme ve maddelemeden yararlanabilirsiniz.

Konuyla ilgili SEO ve İçerik İlişkisi yazısını inceleyebilirsiniz.

Heading Tag Yapısı

Heading Tag Yapısı
Heading Tag Yapısı

Heading tag yapısı genel olarak yukarıda resimde olduğu gibi olmalıdır. H4 tagından sonra varsa H5, H6 şeklinde ilerleyebilir.

Görsel Medya Kullanımı

Sade bir içerik hiçbir zaman dikkat çekmez. Kullanıcı psikolojisi bir noktadan sonra içerikten ayrılmaya karar verir. Bu nedenle düz yazı yerine gerekli noktalarda paragraflar arasında medya ögelerinden yararlanabilirsiniz. Resim, grafik, şekil ve/veya videolar bir içeriği desteklemek için en önemli yardımcılardır. Tıpkı bu içerikte olduğu gibi uygun yerlerde görsel ve işitsel medya ögelerini kullanabilirsiniz.

Meta Description Kullanımı

Meta Description Yazımı
Meta Description Yazımı

Meta description, içeriği Google botlarına ve arama sonuç sayfalarında kullanıcılara çok kısa ve net bir şekilde açıklamaya yardımcı olur. Meta açıklama yazımında bütün bir konuyu bir iki cümlede en fazla 159 karakter ile açıklamak gerekir. Bu nedenle konuyu iyi anlamak ve aktarmak önemlidir.

BİLGİ KULİSİ YAZARLIK SİSTEMİ İLE KAZANÇ SAĞLAYABİLİRSİNİZ. (Tıkla ve detayları öğren)

Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir