Samsung Galaxy Z Fold 2 Teknik Özellikleri | Bilgikulisi.com - İnternetin Bilgi Sitesi

Samsung Galaxy Z Fold 2 Teknik Özellikleri

Samsung Galaxy Z Fold 2 Teknik Özellikleri

Samsung Galaxy Z Fold 2 Teknik Özellikleri

Büyük bir merakla beklenmekte olan Samsung Galaxy Z Fold 2 akıllı telefon modeli ile ilgili detaylar ortaya çıkmaya başladı. Teknoloji dünyasının gündemine bomba gibi düşen habere göre Galaxy Z Fold 2 teknik özellikleri kaynağı belirlenmeyen bir ajans üzerinden sızdırıldı. Akıllı telefon tasarımlarına yeni bir bakış açısı getiren Samsung’un arkasından diğer üreticilerin de çalışmalara başladığı ifade ediliyor. Pratik kullanım ve dikkat çekici tasarım bir araya geldiğinde büyük bir beklentinin ortaya çıktığı dikkatlerden kaçmıyor.

Galaxy Z Fold 2 modeli 7,7 inç büyüklüğünde bir ekran ile karşımıza çıkıyor. 20 Hz yenileme ve Super AMOLED olması ekranın ön plana çıkan detayları arasında yer alıyor.

Samsung Galaxy Z Fold 2 Performans Detayları

Galaxy Z Fold 2 modelinin kalbinde SnapDragon 865 Plus yer alacağı iddia ediliyor. İşlemcinin yanı sıra 12 GB RAM’e sahip olacağı cihazın performans noktasında ne derece iddialı olduğunu gözler önüne seriyor. İşlemci ve RAM sayesinde cihazın performans konusunda kullanıcıların beğenisini büyük bir rahatlıkla kazanacaktır.

Henüz netliğe kavuşmamış olsa da cihazda harici SD karta destek verilmeyeceği ifade ediliyor. Harici SD kart yerine 216 GB ve 512 GB depolama alanı seçeneklerinin sunulacağı belirtiliyor.

Kamera özelliklerine bakıldığında ise Galaxy Z Fold 2 modelinin arka kısmında sırasıyla 12 MP, 12 MP geniş açı ve 64 MP telefoto kamerasının yer alacağı iddia edilmektedir. Ön kısmında ise 10 MP çözünürlüğünde bir selfie kamerasının bulunması bekleniyor.

Galaxy Z Fold 2 Kutu İçerisinde Şarj Cihazı Çıkmayabilir

Günümüzde bir çok akıllı cihazın kablosuz şarj özelliğine sahip olması rağmen şarj kablolarından vazgeçilemediği dikkatlerden kaçmıyor. Samsung tarafından resmi bir açıklama yapılmamış olsa da cihazın kutusu içerisinde şarj cihazının yer almayacağı düşünülüyor. Bu şekilde kablosuz şarj özelliğinin ve donanımlarının kullanımlarının yaygınlaştırılması amaçlanıyor olabilir.

Şuan için ortaya çıkan bilgiler iddia niteliğindedir. Cihaz ile ilgili olarak resmi tanıtım etkinliği yakın bir zaman içerisinde online olarak yapılacaktır. Tanıtım etkinliğinin yapılmasıyla birlikte tüm merak edilen detaylar eksiksiz bir şekilde son bulacaktır.

Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir