Redmi Note 9 Pro Türkiye Fiyatında Büyük İndirim | Bilgikulisi.com - İnternetin Bilgi Sitesi

Redmi Note 9 Pro Türkiye Fiyatında Büyük İndirim

Redmi Note 9 Pro Türkiye Fiyatında Büyük İndirim

Redmi Note 9 Pro Türkiye Fiyatında Büyük İndirim

Xiaomi markasının büyük bir ilgi gören Redmi modelleri, satışa sunulduğu birçok ülkede satış rekorları kırıyor. Redmi Note 9 Pro modeli de markanın son çıkardığı akıllı telefon modelleri arasında yer alıyor. Sahip olduğu yüksek donanım özelliklerine kıyasla oldukça rekabetçi bir satış fiyatına sahip olması, büyük bir ilgi görmesine sebep oluyor. Günümüz ekonomi şartlarında ürünlerinin satış fiyatlarına ekstra zamlar yapan birçok markanın tam tersi olarak Xiaomi tarafından Türkiye fiyatlarında indirime gidildi.

Uzmanlar tarafından yeni bir telefon sahibi olmayı planlayan kişilerin bu indirimlerin kaçırılmaması gerektiğine dair tavsiyelerde bulunuluyor. Cihazın lansmanında Türkiye için belirlenen fiyatlar şu şekildeydi;

  • Note 9 Pro 6 GB RAM + 64 GB depolama alanı 3 bin 299 TL
  • Note 9 Pro 6 GB RAM + 128 GB depolama alanı 3 bin 599 TL

Yukarıdaki fiyatlar üzerinden resmi Türkiye garantili modellerde geçerli olmak üzere kısa süreli bir kampanya düzenlendi. Kampanya kapsamında cihazların resmi satış fiyatları şu şekilde karşımıza çıkıyor;

  • Note 9 Pro 6 GB RAM + 64 GB depolama alanı 2 bin 999 TL
  • Note 9 Pro 6 GB RAM + 128 GB depolama alanı 3 bin 279 TL

İndirimin miktarı küçük olarak görülebilse de içinde bulunduğumuz ekonomi şartları göz önüne alındığında oldukça büyük olduğunu ifade etmek yanlış olmayacaktır. Ayrıca bu dönemde teknolojik cihazların fiyatlarının ülkemiz genelinde artış trendine girdiğini de unutmamak gerekiyor.

Redmi Note 9 Pro Teknik Özellikleri

6.67 inç büyüklüğünde bir FHD ekran teknolojisine sahip olan cihazın ön kısmında 16 megapiksel çözünürlüğünde selfie kamerası yer alıyor. Cihazın arka tarafında ise sırasıyla 64 megapiksel ana + 8 megapiksel ultra geniş açı + 5 megapiksel makro + 2 megapiksel derinlik sensörü yer alıyor.

Gücünü Snapdragon 720G yonga setinden alan telefonun performans konusunda oldukça iddialı olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca 5.020 mAh kapasitesinde oldukça büyük bir bataryaya sahip olması da dikkatlerden kaçmayan donanım özellikleri arasında yer alıyor.

Fiyat indiriminin ne zamana kadar geçerli olacağı şuan için bilinmiyor.

Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir