Playstation Dual Sense 5 Fiyatı ve Çıkış Tarihi | Bilgikulisi.com - İnternetin Bilgi Sitesi

Playstation Dual Sense 5 Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Playstation Dual Sense 5 Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Playstation Dual Sense 5 Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Sony’nin oyun konsolları arasında lider konumda yer alan Playstation için geliştirilen Dual Sense 5 ile ilgili detaylar ortaya çıktı. Kısa bir süre önce resmi olarak tasarım detayları ve temel özellikleri açıklanan kontrol cihazının fiyatı açıklanmamıştı. Fiyatının yanı sıra ne zaman satışa sunulacağı da açıklanmayan bilgiler arasında yer alıyordu. Markaya yakınlığıyla bilinen bir Twitter hesabı tarafından merak edilen bu iki sorunun cevabının sızdırıldığı görülüyor.

Twitter paylaşımının ardından çok kısa bir süre içerisinde dünya genelinde birçok haber sitesinde gündem oldu. Sony tarafından birçok teknoloji markasının aksine bilgi gizliliğine son derece büyük önem veriliyor. Playstation 5 oyun konsolu ile ilgili de merak edilen tüm detaylar sır gibi saklanıyor.

Dual Sense 5 Fiyatı ve Çıkış Tarihi Sızdırıldı

Her ne kadar Sony bilgi gizliliğine önem verse de küçük bir sızıntı bilgi bile sosyal medya üzerinden saniyeler içerisinde yayılabilmektedir. Dua Sense kontrol cihazının da fiyatı ve çıkış tarihi IronManPS5 kullanıcı adına sahip bir Twitter hesabı tarafından açıklandı.

Yapılan paylaşıma göre kontrol cihazının oyun konsolundan ayrı olarak satılacak. Ülkelere göre fiyatı ve çıkış tarihi ise şu şekilde belirtiliyor;

  • Birleşik Krallık’ta 54,99 Sterlin, 20 Kasım 2020
  • Avrupa ülkelerinde 59,99 Euro, 20 Kasım 2020
  • Kanada’da 59,99 Kanada Doları, 20 Kasım 2020
  • Kuzey Amerika’da 59,99 Dolar, 20 Kasım 2020

Dual Sense 5 Türkiye Çıkış Tarihi

Türkiye’de de satışa sunulacak olan kontrol cihazının fiyatı hakkında yorumda bulunmak için henüz çok erken. Fakat çıkış tarihinin Avrupa ülkeleri ile eş zamanlı olacağı düşünülüyor. Buna göre 20 Kasım 2020 tarihi itibariyle ülkemizde de satışa sunulacağı ifade etmek yanlış olmayacaktır.

Fiyat hakkında ise PS4 kontrol cihazları göz önüne alınabilir. Günümüzde PS4 oyun konsoluna ait kontrol cihazları 500 TL ile 800 TL arasında satışa sunulmaktadır.

Tüm bunların yanı sıra PS 5 ile birlikte Dual Sense 4 kontrol cihazının satılıp satılmayacağı da merak ediliyor. Önümüzdeki günlerde de bu konu ile ilgili detaylar ortaya çıkmaya başlayacaktır. En güncel teknoloji gelişmeleri için sitemizi takip etmeye devam ediniz.

Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir