PlayStation 5 Tanıtımı Ne Zaman Yapılacak? | Bilgikulisi.com - İnternetin Bilgi Sitesi

PlayStation 5 Tanıtımı Ne Zaman Yapılacak?

PlayStation 5 Tanıtımı Ne Zaman Yapılacak?

PlayStation 5 Tanıtımı Ne Zaman Yapılacak?

Dünyanın devi Sony yeni PlayStation 5 tanıtımı için tarihini erteleme kararı aldı. Üretildiği ilk günden beri dünya genelinde satış rekorları kıran oyun konsolunun hemen her ülkede tercih edildiği biliniyor. Büyük bir hayran kitlesine sahip olan cihazın her yeni versiyonu büyük bir heyecanla bekleniyor. Küçük değişikliklerle her yıl yeni bir versiyon çıkartmak yerine Sony tarafından son derece büyük yenilikler eklenerek düzensiz periyotlarla versiyonlar çıkartılıyor. PlayStation 5 modeli için de ortaya çıkan teknik detaylar oyun tutkunlarını heyecanlandırmayı başarıyor.

Daha önce ortaya çıkan haberlerde resmi tanıtım etkinliğinin 4 Haziran 2020 tarihinde yapılacağı açıklanmıştı. Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını sebebiyle birçok markada olduğu gibi Sony tarafında da problemlerin yaşandığı tahmin ediliyor. Öte yandan geçtiğimiz ay Microsoft tarafından tanıtımı gerçekleştirilen yeni oyun konsolunun ardından büyük bir merakla Sony’nin tanıtımı bekleniyordu. 4 Haziran tarihini iple çeken oyun tutkunları ise haberin hayal kırıklığını yaşadılar.

Dünya Gündemi PlayStation 5 Tanıtımı İçin Engel

PlayStation resmi sosyal medya hesaplarından yapılan paylaşımlarda ertelemenin sebebi de belirtiliyor. Dünya genelinde yaşanan can sıkıcı olayların resmi tanıtım etkinliği için engel olduğu dikkatlerden kaçmıyor. Yapılan paylaşımda dünyada daha önemli seslerin duyulması gerektiğine vurgu yapılıyor.

Kutlama için doğru zamanın olmadığını da belirten üretici biraz daha sabırlı olunması gerektiğini hatırlatıyor. Son günlerde ABD genelinde yaşanan ırkçılık karşıtı protestolar da markaların geri planda kalmasına sebep oluyor. Şuan için tanıtımın hangi tarihe ertelendiğine dair yapılmış bir resmi açıklama bulunmuyor.

PlayStation 5 Tanıtımı İçin Beklemede Kalın

Sosyal medya duyurusunda herhangi bir tanıtım tarihi belirtilmezken beklemede kalın ifadesinin kullanıldığı görülüyor. Sony’nin tanıtımı gerçekleştirmemesinin arkasında başka bir teknik problemin de olabileceği iddiaları ortaya çıkmaya başladı. Her iki durumda da Microsoft’un avantajlı duruma geçtiğini ifade etmek yanlış olmayacaktır. Yeni PlayStation’un satışa sunulamadığı her gün hayran kitlesinde kayıplar yaşayacağını açıkça ifade edebiliriz.

Dünya genelinden gelen tepkiler üzerine Sony’nin karar değişikliğine gidebileceği de ortaya atılan iddialar arasında yer alıyor. Önümüzdeki günlerde ise yeni tarihin netleşmesi beklenmektedir.

Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir