Kurumsal SEO Yapılırken Dikkat Etmeniz Gerekenler | Bilgikulisi.com - İnternetin Bilgi Sitesi

Kurumsal SEO Yapılırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Kurumsal SEO Yapılırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Kurumsal SEO Yapılırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Web sitelerinin arama motorlarında daha iyi performans göstermesi için yapılan kurumsal seo çalışmaları seo hizmetlerinde bir çeşitliliği arz eder. Kurumsal kimliğe sahip firmalar internetin popüler hale gelmesiyle birlikte internet ortamında yer almanın gerekliliğinin farkına vardılar.

Web ortamında yer alan tüm sitelerin fiziki varlığa sahip olduğundan söz etmek doğru değildir. Bazıları haber, oyun gibi siteler kurarak yalnızca online ortamda hizmet verirken bazı firmalar da fiziki varlıklarını online ortama taşımak isterler. Tam da bu noktada firmaların beklentilerini karşılamak için kurumsal seo çalışmalarından bahsedilebilir.

Anahtar Kelimenin SEO İçin Önemi

Seo stratejisi için olmazsa olmazlardan biri anahtar kelimedir. Google anahtar kelime planlayıcısı ile bu durumun ne kadar önemli olduğu hakkında aslında bilgi verir. Sitenin temel amacı ile anahtar kelimenin ilişkilendirilebilir olması gerekir.

Kurumsal seo çalışması yapılırken firmanın hangi alanda hizmet verdiğine yönelik birkaç anahtar kelime belirlemek ve bu kelimeleri zaman zaman yayınlanan metinlerde kullanmak önemlidir. Site sayfalarını çok sayıda terim için optimize etmek mümkün değildir. Bu sebeple sayfada bahsedilen konu ile ilgili en yakın ilgi düzeyine sahip anahtar kelimeyi bulmak doğrudur.  Ancak şunu da unutmamak gerekir ki kurumsal web sitelerinin dar bir alana sahip olması nedeniyle anahtar kelimeleri bulmak ve bu kelimeler üzerinden çalışmalar gerçekleştirmekte oldukça sıkıntılı bir durumdur.

SEO’da Öncelik

Bulunulan sektörle ilgili olarak taze ve dikkat çekici içeriklerin hazırlanması gerekir. Her sayfaya eşi olmayan açıklama ve etiketlerin girilmesi önemlidir. İç bağlantı oluşturulmalıdır. Başlık etiketlerinin sırasına uygun ve gerektiği gibi kullanılması doğru bir yaklaşım olacaktır. Meta taglara önem verilmelidir. Kurumsal seo çalışmaları bunlarla sınırlı kalmayıp geniş kapsamda sitelerin optimizasyonu gerçekleştirilir.

Sizlerde kurumsal SEO konusunda MotionB’yi tercih edebilirsiniz.

2 Beğen

Yapılan Yorumlar

  1. Vermiş olduğunuz güzel bilgiler için teşekkürler. Ancak çok kararsız durumdayım. Kurumsal SEO yaptırsam mı yaptırmasam mı? Çok büyük bir şirket değilim. Limited küçük bir şirketim var.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir