Kripto Paralar Değerlenecek Mi? | Bilgikulisi.com - İnternetin Bilgi Sitesi

Kripto Paralar Değerlenecek Mi?

Kripto Paralar Değerlenecek Mi?

Kripto Paralar Değerlenecek Mi?

Kripto paralar değerlenecek mi ifadesi son günlerde trend sorular arasında yerini alıyor. Dünya genelinde yaşanan koronavirüs salgınından hemen sonra küresel ekonomide büyük bir daralma yaşanmaya başladı. Ülkelerin kendilerini dış dünyaya kapatmalarına bağlı olarak birçok sektörde ticaret durma noktasına geldi. Dünyanın tek bir ülke olarak hareket ettiği dönemde ülkelerin kendilerini izole etmesi ticareti baltalamaya devam ediyor.

Ülkelerin para birimlerinde meydana gelen hızlı düşüş ise yatırımcıları korkutmaya devam ediyor. Birçok yatırımcının yaşamış olduğu tedirginlikten dolayı yeni yatırım araçlarını araştırmaya başladığı biliniyor. Tam da bu noktada karşımıza kripto para birimleri çıkıyor. Yaşanan krize rağmen birçok kripto para biriminin değerinde artış yaşandığı ise dikkatlerden kaçmıyor. Kripto para analistleri tarafından yapılan açıklamalarda koronavirüsün etkisiyle kripto para alımlarında büyük bir hızlanma olduğu ifade ediliyor. Yatırım araçlarını değiştiren kişilerden dolayı kripto endüstrisinin ticaret hacmi genişlemeye devam ediyor.

Kripto Paralar Değerlenecek Mi? Sorusuna Cevap Net

Yakın gelecekte kripto para birimlerinin güvenli liman haline geleceğine de sürekli olarak vurgu yapılıyor. Ülkelerin kripto para birimleriyle savaş içerisinde olduğu herkes tarafından biliniyordu. Fakat son zamanlarda ülkelerin de kripto para endüstrisi için köklü adımlar attıkları da görülüyor.

Şuan güncel olarak 10 bin dolar seviyesinde bulunan Bitcoin’in 2 – 3 yıl içerisinde 100 bin dolar seviyesine çıkabileceği bile tahmin ediliyor. Tahmin edilenden daha hızlı bir geçiş sürecinin yaşandığı dikkatlerden kaçmıyor. Kripto paraların günlük hayat içerisinde aktif bir şekilde kullanılmaya başlanması durumunda birçok kişinin dolar, euro gibi para birimlerine veda edeceğini ifade etmek yanlış olmayacaktır.

Bu noktalardan yola çıkarak önümüzdeki günlerde yatırımcıların da etkisiyle kripto para birimlerinde genel bir artışın yaşanacağı tahmin ediliyor. Ayrıca dünyaca ünlü bankaların dahi kripto para ticaretine soyunmaya başlaması sürecin tahmin edilenden daha kısa süreceğine işaret ediyor.

Vergi Uygulaması Endişe Veriyor

Tüm bu artan trendlere karşı kripto para kazançlarından vergi almak için ülkelerin hazırlık yaptığı iddia ediliyor. Bu uygulamaya geçilmesi durumunda kripto para trendlerinin zarar göreceğini net bir şekilde ifade edebiliriz.

Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir