Kiralık Araç Avantajlarından Sizde Yararlanın! | Bilgikulisi.com - İnternetin Bilgi Sitesi

Kiralık Araç Avantajlarından Sizde Yararlanın!

Kiralık Araç Avantajlarından Sizde Yararlanın!

Kiralık Araç Avantajlarından Sizde Yararlanın!

Beğendiğiniz bir araç var ancak satın almak ile kiralamak arasında kararsız kalıyorsunuz. Burada kendinize sormanız gereken birkaç soru var. Araç ihtiyacım günlük mü yoksa sadece belirli zamanlarda mı? Araç sahibi olursam bana getireceği ekstra yükleri kaldırabilir miyim? Bu sorulara cevap verdikten sonrası sizin için önemlidir. Eğer araç sahibi olunca ekstra maliyetler sizi yoracaksa kiralık araç daha mantıklıdır.

Araç Satın Almak mı Kiralık Araç mı?

Araç satın alarak yola çıkmak mı kiralık araç ile yola çıkmak mı? Bunun kararını ihtiyacınıza göre vermelisiniz. Bu konuyu aşağıdaki sorular ile ele alalım.

Araç satın almak istiyorsanız;

  • Araç kaç yıl kullanmak istiyorsunuz?
  • Araç ihtiyacınız belirli dönemlerde mi günlük mü?
  • Aracın sabit giderleri sizi zorlayacak mı?

Şimdi varsayalım 3 yıl kullanmak için bir araç alacaksınız ve süre sonunda aracı değiştireceksiniz. Bunun için ya peşin ödeme yapacaksınız ya da 3 yıl vadeli kredi çekeceksiniz. Hemen söyleyelim kredi faiz oranları son yılların en yükseğinde. Bu süreçte çekeceğiniz krediye kredinin yarısından fazla da faiz ödemek durumunda kalabilirsiniz. Diğer taraftan aracınızı günlük kullanıyorsanız burada sorun yok. Ancak haftada bir kere veya iki kere kullanıyorsanız size ekstra masraf yükleyecektir. Ayrıca aracın bakım, sigorta, vergi, muayene gibi sabit giderleri olduğunu da unutmayalım.

Araç kiralamak isterseniz;

  • Aracı yıllarca kullanmak zorunda kalmazsınız.
  • Sadece ihtiyacınız olduğunuz dönemlerde kullanabilirsiniz.
  • Araç için gider kalemleriniz otopark ücreti, kira ücreti ve yakıt ücreti olacaktır.

Kiraladığınız aracı beğenmezseniz farklı bir araç kiralayarak yola çıkabilirsiniz. Özellikle hergün araç kullanmıyorsanız araç kiralamak elbette sizin için daha avantajlı olacaktır.

Nasıl Araç Kiralayabilirim?

Aslında bunun için birçok seçeneğiniz bulunuyor. Eğer kiralamanız haftada birkaç gün olacaksa size tavsiyemiz kişiden kiralık araç olacaktır. Hem daha uygun fiyatlı araç bulabilirsiniz hem de araçlar daha bakımlı olabilir. Bu nedenle sahibinden kiralık araç için Arabalı tercih edebilirsiniz.

Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir