İsmet Badem Kimdir? | Bilgikulisi.com - İnternetin Bilgi Sitesi

İsmet Badem Kimdir?

İsmet Badem Kimdir?

İsmet Badem Kimdir?

Türkiye’nin basketbol duayenlerinden ve basketbolu ülkemize sevdiren isimlerinden olan İsmet Badem, genel olarak son dönemde basketbol maçlarında yorumculuk görevinde yer alıyordu. Ülkemizde basketbol alanında önemli çalışmaları da bulunan isim, farklı kişiliğiyle dikkat çekiyordu.

İsmet Badem Kimdir?

1972 – 1973 sezonunda Türkiye Basketbol Ligi‘nde oynayan ilk Karadeniz takımı olan Samsunspor ile yıldızı parlayan İsmet Badem, devam eden süreçte Fenerbahçe ve Beşiktaş formaları da giymiştir. 71 yaşındaki İsmet Badem, uzun süredir ekranlardan uzak olan Badem, bir dönem Murat Murathanoğlu‘nun sunduğu basketbol maçlarında yapmış olduğu yorumculuk serüveni ile karşımıza çıkan isimlerden.

İsmet Badem Hayatı

Ülkemizde basketbolun yaygın bir duruma gelmesinde önemli rol oynayan Badem, 1993 yılından itibaren televizyonlarda maçlarda ve programlarda yorumculuk yapmıştır. Enteresan yorumlarıyla izleyicilerde önemli bir yere sahip duayen isim izleyicilere basketbolu sevdiren kişi olarak da bilinmektedir.

2017 yılında kalbinden ameliyat geçiren İsmet Badem, 06.09.2018 tarihinde geçirdiği motosiklet kazasında hayatını kaybetmiştir.

Ben İsmet Badem Kitabı

2000’li yılların başında ben İsmet Badem isimli kitabı piyasaya sürülen Badem, kitabın önsözünde şu sözlere yer vermişti;

“… Yıllardır basketbolseverler merak ederler. İsmet Badem niye takım tutmaz diye…. Üye sayısı yüzbinleri aşmış, saygınlığı paradan değil gönül zenginliğinden kaynaklanan tabi ki şampiyonluk isteyen ama rakip takımın başarısını da alkışlayabilen bir takım istiyorum. İnanıyorum ki sevgili Türkiyemde birgün elbette böyle bir takım kurulacak ve işte o zaman ben de göğsümü gere gere bu takımını koyu tarafları olacağım. Ben şimdilik bu takıma ‘SEVGİSPOR’ adını taktım…””… Panel düzenlediğim her yerden öyle bir anda ibrahimler Harunlar Hidayetler çıkmayabilir. Ama basketbol sevgisinin yüreklerine yerleşmesine küçücük de olsa katkıda bulunduğum dostlarım ömürleri boyunca hep öğrenci olarak kalmayacaklar. Gün gelecek mahalli yönetimlerde parlementoda devlet bürokrasisinde en önemlisi de iş dünyasında büyük birer işadamı olarak yerlerini alacaklar…”… Aşkla yaşamak… Aşkın cennetini yaşamak… Aşkın cehennemine bilet nereden ve nasıl kesilir?… Aşkı tanımlarken denize, havaya bulutlara ya da bir başka şeye aşık olmanın dayanılmaz ağırlığını doya doya yaşamak…”… Gözlerime inanamıyorum çok çok güzel bir kız. Hani baktın mı gözlerin kalıyor derler ya işte öyle bir güzellik…. Kalbim küt küt atıyor. Garip bir panik beni esir almış. Oysa ben ne vartalar atlatmışım. Neler oluyor bana?…

Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir