Instagram İki Katlı Hikaye Özelliği Nedir? | Bilgikulisi.com - İnternetin Bilgi Sitesi

Instagram İki Katlı Hikaye Özelliği Nedir?

Instagram İki Katlı Hikaye Özelliği Nedir?

Instagram İki Katlı Hikaye Özelliği Nedir?

Sosyal medya platformlarının liderleri arasında konumlanan Instagram, yeni bir özellik için bir süredir çalışmalara devam ediyor. Sosyal medya şirketinin Facebook bünyesine girmesinden sonra hızlı bir revizyon dönemine girmişti. Getirilen yeni özellikler sayesinde kısa sürede kullanıcı sayısını artırmayı başardı. Aynı zamanda dijital reklamcılık alanında da rakiplerini açık ara farkla geride bırakmaya devam ediyor. Bilindiği üzere dünyaca ünlü markalar tarafından reklam çalışmalarının büyük bir bölümü Instagram üzerinden gerçekleştiriliyor. Instagram’ın aldığı reklamların haricinde popüler kullanıcıların da benzer şekillerde iş birlikleri yaptıkları dikkatlerden kaçmıyor.

Tüm bu popülariteyi uzun süre devam ettirmek amacıyla ekipler tarafından ciddi bir mesai harcandığı biliniyor. Bir süredir Instagram’ın hikayeler bölümünde yenilik getirmeyi planladığı biliniyor. Planlanan yenilik ile birlikte uygulama akış sayfası üzerinde çıkan hikayelerin iki katlı bir şekilde gösterileceği belirtiliyor.

Instagram İki Katlı Hikaye Neden Önemli?

Instagram genelinde uygulanan algoritmalar gereği hikayelerin gösterilme sırası farklılık gösteriyor. Tek katlı hikaye düzeninde insanlar takip ettikleri kişilerin son paylaşmış oldukları hikayeyi bulma da zorluk yaşayabiliyorlar. Yeni algoritmalar ile birlikte getirileceği tahmin edilen iki katlı hikaye özelliği sayesinde insanlar ilk bakışta daha fazla kişinin hikaye paylaşımlarını görebilecek.

Son zamanlarda Instagram hikayelerinin, normal paylaşımların önüne geçmeye başladığı dikkatlerden kaçmıyor. Kullanıcıların da sosyal medyayı takip ederken genel olarak hikayelere odaklandığı sayısal verilerden de anlaşılıyor. Hikayeler özelinde etkileşimi artırmak amacıyla da iki katlı hikayelerin etkili olacağı tahmin ediliyor.

Instagram İki Katlı Hikaye Tasarımı Nasıl Olacak?

Şuan için ortaya çıkmış net bir tasarım bulunmasa da kullanıcılar gözlerinde rahatlıkla canlandırabilirler. Mevcut durumda tek sıra halinde karşımıza çıkan hikayeler artık iki kat halinde sıralanabilecek. Takip edilen kişilerin paylaşmış oldukları hikayelere daha pratik bir şekilde erişim sağlanabilecek.

Henüz çalışmaları ve test süreci devam eden özelliğin kısa bir süre içerisinde kullanıma sunulacağı düşünülüyor. Türkiye’nin de ilk sunulacak olan ülkeler arasında yer aldığı iddia edilmektedir. Yeni özellikle ile ilgili gelişmeleri sitemiz üzerinden güncel bir şekilde takip edebilirsiniz. Yeni gelişmeler yaşandıkça sizler için paylaşıyor olacağız.

Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir