Instagram Doğrudan Reklam Almaya Başladı | Bilgikulisi.com - İnternetin Bilgi Sitesi

Instagram Doğrudan Reklam Almaya Başladı

Instagram Doğrudan Reklam Almaya Başladı

Instagram Doğrudan Reklam Almaya Başladı

Instagram doğrudan reklam hizmeti Türkiye’de kullanıma sunuldu. Son zamanlarda reklam platformu olarak Instagram trendler arasında yer alıyor. Küçük veya büyük farkı olmaksızın tüm işletmelerin Instagram reklamlarına büyük bir bütçe ayırdığı görülüyor. Uzmanlara göre Instagram reklam bütçelerinin önümüzdeki süreçte daha da artacağı ifade ediliyor. Bilindiği üzere zaman içerisinde reklam platformlarında büyük bir değişim meydana gelmeye başladı. Eskiden televizyon, radyo, gazete ve dergi gibi araçlar kullanılırken günümüzde dijital ve online reklamcılık ön plana çıkıyor. Özellikle Instagram üzerinden yapılan reklamların geri dönüş oranlarının oldukça yüksek olması sebebiyle işletmelerin tercih ettiği biliniyor.

Bugüne kadar Instagram üzerinden reklam verilebilmesi için Facebook hesabının bulunması gerekiyordu. Bilindiği üzere Instagram Facebook bünyesinde faaliyet göstermektedir. Bu sebepten dolayı da reklam hazırlık ve yayın aşamasının tamamı Facebook bağlantısı üzerinden gerçekleştirilmekteydi. Facebook hesabı bulunmayan işletmelerin ise bu konuda bir süredir problem yaşadığı ifade edilmekteydi. Dünya genelinden alınan feed backler sonucunda Instagram yeni bir karar alarak yeni hizmetini hayata geçirdi.

Instagram Doğrudan Reklam Türkiye’de Kullanıma Sunuldu

Instagram üzerinden reklam vermek isteyenlerin bugünden itibaren Facebook hesaplarının bulunmasına gerek duyulmuyor. İşletmeler direkt olarak Instagram üzerinden reklamlarını yayınlayabilecekler.

Reklamcılık alanında faaliyet gösteren isimlerin görüşlerine göre Instagram tarafından alınan bu karar ile birlikte Instagram’a reklam veren işletmelerin sayısında bir miktar artış yaşanacağı ifade ediliyor. İnsanların zamanlarının büyük bir bölümünü geçirdiği Instagram’ın reklam gelirlerini artırmasıyla birlikte birçok yeniliği de hayata geçirmesi bekleniyor.

Instagram Reklamlarından Para Kazanma Açılacak Mı?

Bir süredir IGTV videoları üzerinden kullanıcıların para kazanabileceğine dair iddialar konuşuluyor. Direkt Instagram üzerinden reklam verilebilmesine imkan sağlanan hizmet ile birlikte para kazanma yolunun da açılabileceği ifade ediliyor. Fakat bu konu hakkında yapılmış resmi bir açıklama ise bulunmuyor. Önümüzdeki günlerde Instagram tarafından reklamlardan para kazanma konusunda detaylı bir açıklama yapması beklenmektedir.

Reklamlardan para kazanma özelliğinin de açılması ile birlikte Instagram’da geçirilen sürenin daha da artış  göstereceği tahmin ediliyor. Fakat tam olarak bu özelliğin ne zaman aktif hale getirileceğine dair net bir tarih verilemiyor.

Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir