Huawei Y5p Türkiye Fiyatı Açıklandı | Bilgikulisi.com - İnternetin Bilgi Sitesi

Huawei Y5p Türkiye Fiyatı Açıklandı

Huawei Y5p Türkiye Fiyatı Açıklandı

Huawei Y5p Türkiye Fiyatı Açıklandı

Geçtiğimiz ay içerisinde satışa yurt dışında birçok ülkede satışa sunulan Huawei Y5 modelinin Türkiye fiyatı resmi olarak açıklandı. Fiyatı açıklanan Huawei Y5p modeli an itibariyle satın alınabilmektedir. Huawei Y5p Türkiye fiyatı beklentilerin biraz üzerinde ortaya çıktı. Yeni telefon almayı düşünen kişilerin Huawei Y5p modelini tercih edip etmeyecekleri ise şuan için bilinmiyor. İlerleyen günlerde satış grafikleri ortaya çıkacaktır. Satış grafikleri baz alınarak çok daha net ifadeler kullanmak mümkün olacaktır.

Huawei tarafından satışa sunulan Y5p modelinin yurt dışı fiyatı 100 Euro olarak belirlenmiş. Geçtiğimiz ay Türkiye fiyatı olarak ise genel itibariyle 2 bin lira tahminleri yapılmaktaydı. Huawei Türkiye tarafından yapılan açıklamada ise cihazın Türkiye fiyatı 2,599 TL olarak belirtiliyor. Giriş seviyesi bir telefon olduğu göz önüne alınırsa daha başarılı seçeneklerin olduğu görülecektir.

Huawei Y5p Türkiye Fiyatı Beklentinin Üstünde

Cihazın fiyatını değerlendirmeden önce ilk olarak teknik detaylarına yüzeysel bir şekilde bakmakta yarar var. Buna göre cihazın teknik detayları;

  • 2 GB RAM
  • 5.45 inç büyüklüğünde LCD ekran
  • MediaTek Helio P22 işlemci
  • 32 GB dahili depolama birimi
  • 8 MP çözünürlüğe sahip arka kamera
  • 5 MP çözünürlüğe sahip ön kamera

Görüldüğü üzere çok daha üst donanım özelliklerine sahip, daha uygun fiyatlı akıllı telefon modelleri bulunmaktadır. Bu sebepten dolayı yüksek satış rakamlarının yakalanamayacağını tahmin etmek zor olmayacaktır.

Tasarım Noktasında Huawei Y5p Son Derece İddialı

Teknik özelliklerin tersine cihazın tasarım çizgilerine yakından bakıldığında ise oldukça şık bir cihaz olduğu görülüyor. Özellikle 3 farklı renk seçeneğiyle satışa sunuluyor olması dikkatleri üzerine çekmesini sağlıyor. Bilindiği üzere günümüzde teknik donanım özelliklerinin yanı sıra tasarım detayları da oldukça büyük bir önem taşımaktadır. Markaların son zamanlarda tasarım birimlerine yaptıkları büyük yatırımlar da bu durumun önemini son derece açık ve net bir şekilde ortaya koyuyor.

Ülkemizde akıllı telefon modellerinde uygulanan vergi sistemine bağlı olarak yurt dışı satış fiyatlarıyla arada büyük bir fark meydana gelmektedir. Ortaya çıkan fark da tüketicinin alım kararlarında son derece etkili olmaktadır.

Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir