Huawei P40 Pro Plus Fiyatı ve Çıkış Tarihi Ortaya Çıktı | Bilgikulisi.com - İnternetin Bilgi Sitesi

Huawei P40 Pro Plus Fiyatı ve Çıkış Tarihi Ortaya Çıktı

Huawei P40 Pro Plus Fiyatı ve Çıkış Tarihi Ortaya Çıktı

Huawei P40 Pro Plus Fiyatı ve Çıkış Tarihi Ortaya Çıktı

Teknoloji dünyasının merakla çıkmasını beklediği Huawei P40 Pro Plus ile ilgili detaylar açıklandı. P30 modelinden sonra duyurulan P40 Pro Plus modeli büyük bir heyecanla beklenmekteydi. Bilindiği üzere Çinli üretici P30 modelinde kamerasıyla ön plana çıkarak dünya genelinde satış rekorları kırmıştı. İlk ortaya çıkarıldığından beri P40 Pro Plus modelinin de kamera konusunda çıtayı daha da üst seviyeye çıkaracağına kesin gözüyle bakılıyordu.

Huawei P40 Pro modelinin arka kısmında 4 ve 5 kamera seçenekleri sunulacak. Cihazın en üst versiyonunda diğerlerinden farklı olarak 5’li kamera ünitesinin yer alacağı görülüyor. RYYB temelli olduğu ifade edilen 50 megapiksel çözünürlüğündeki kameraya 40 MP ve 2 adet de 8 MP çözünürlüğünde kamera eşlik ediyor. Her bir kameranın kabiliyeti kendisine has olup 4’lü kombine olarak çalıştığında ortaya mükemmelin ötesinde sonuçlar çıkmaktadır.

Huawei P40 Pro Plus Fiyatı

P40 Pro Plus modellerinin ilk olarak yurt dışında satışa sunulacağını görüyoruz. Çin pazarına giriş yapacak olan telefon için resmi çıkış tarihi ise 6 Haziran olarak belirtiliyor.

Çin’de P40 Pro Plus modellerinin fiyatı 1020 Euro’dan başlıyor. En üst versiyona sahip modelin ise fiyatı 1140 Euro olarak belirlenmiş. Çin pazarında satışa sunulduktan sonra son derece kısa bir süre içerisinde dünya genelinde satışa sunulacağı tahmin ediliyor.

Mevcut P40 Pro modelinden farklı olarak Plus modelinde tasarım noktasında arka kapak farkı bulunuyor. P40 Pro Plus modeli birbirinden farklı iki seramik arka tasarım ile satın alınabiliyor. Bunun haricinde cihazda 40W hızlı şarj teknolojisinin yer aldığı görülmektedir. 4200 mAh kapasitesindeki batarya hızlı şarj teknolojisi sayesinde son derece hızlı bir şekilde şarj olabilecektir.

Türkiye satışı konusunda yapılmış resmi bir açıklama bulunmasa da önümüzdeki günlerde beklenen açıklama yapılacaktır.

Çin satış fiyatının 1020 Euro’dan başladığı dikkate alındığında ülkemiz satış fiyatının son derece yüksek olacağını rahatlıkla ifade edebiliriz. Huawei’nin yüksek fiyatıyla ülkemizde rekabet edip edemeyeceği ise tartışma konusu olmaya başladı. Türkiye satış fiyatı ve çıkış tarihi herkes tarafından büyük bir merakla beklenmektedir.

Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir