Google Chrome Android Daha Sonra İndir Özelliği Nasıl Açılır? | Bilgikulisi.com - İnternetin Bilgi Sitesi

Google Chrome Android Daha Sonra İndir Özelliği Nasıl Açılır?

Google Chrome Android Daha Sonra İndir Özelliği Nasıl Açılır?

Google Chrome Android Daha Sonra İndir Özelliği Nasıl Açılır?

Google Chrome Android işletim sistemine sahip cihazların hemen hepsinde yer alıyor. İnternet tarayıcısı olarak en çok kullanılan uygulamalar arasında Google Chrome bulunuyor. İnternet dünyasıyla yakından ilgilenenlerin çok daha iyi bileceği üzere dünya genelinde faaliyet gösteren birçok mobil tarayıcı bulunmaktadır. Fakat kişilerin tarayıcı konusunda sadık oldukları herkes tarafından biliniyor. Bir kullanıcının yeni bir tarayıcıya geçmesi için son derece radikal bir karar alması gerekebiliyor. Bu durum ise Google Chrome gibi tarayıcıların yeni kullanıcı çekmesini zorlaştırabiliyor.

Alışkanlıklara bağlı kalınmasından dolayı sürekli olarak tarayıcılar arasında tatlı bir rekabetin yaşandığı görülüyor. Google Chrome tarafından da Android kullanıcıları için yeni bir özellik kullanıma sunuldu. Şuan test aşamasında olan özelliğin ne zaman tam olarak kullanıma sunulacağı bilinmemektedir. Sürecin kısa sürmesi açısından test eden kişilerin geri bildirimleri oldukça büyük bir önem taşıyor.

Google Chrome ile Daha Sonra İndir

Google Chrome tarafından Android cihazlar için getirmiş olduğu yeni özellik sayesinde kişiler indirme planlarını ileriye dönük olarak planlayabilecekler. Bilindiği üzere internet dünyasında son derece hızlı ve yoğun bir veri akışı sağlanıyor. Her hangi bir indirme işlemini ertelemek veya Wi Fi bağlantı bulunduğunda yapılabilmesi için yeni özelliğin dikkat çekeceği düşünülüyor.

Daha sonra indir özelliğinin yanı sıra otomatik olarak Wi Fi bulunduğunda da indirme işleminin devam edebilmesi için ince ayarlar bulunuyor. Şuan test aşaması devam ettiğinden dolayı yeni özellik sadece Canary uygulaması üzerinden kullanılabilmektedir. Fakat Canary uygulamasının tam olarak kararlı bir şekilde çalışmadığından dolayı problemlerin çıkabildiği ise unutulmamalıdır.

Bilgisayarların Önüne Geçmeye Hazırlanıyor

Canary uygulaması üzerinden açılmak istenmesi durumunda ise özelliğin kullanılabilmesi için adres çubuğuna chrome: // flags yazılması yeterli olacaktır. Bu noktadan sonra kullanıcılar rahatlıkla indirme planlarını oluşturabilecekler. Kısa bir süre önceye kadar büyük boyutlu dosyalar genel olarak bilgisayarlara indirilir ve taşınması için de bir çok emek sarf edilmekteydi. Günümüzde ise mobil cihazlar bile birçok bilgisayardan daha iyi bir performansla iş görebiliyor. Sürekli olarak indirme ve yükleme yapan kişilerin oldukça yararına olacaktır.

Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir