Galaxy Watch 3 Acil Durum Çağrı Özelliği | Bilgikulisi.com - İnternetin Bilgi Sitesi

Galaxy Watch 3 Acil Durum Çağrı Özelliği

Galaxy Watch 3 Acil Durum Çağrı Özelliği

Galaxy Watch 3 Acil Durum Çağrı Özelliği

Akıllı telefon pazarının yanı sıra son yıllarda giyilebilir teknoloji ürünleri alanında büyük bir rekabet yaşanıyor. Akıllı saat acil durum çağrı özelliği dahi bulunacağı ifade edilen Galaxy Watch 3 modeliyle ilgili olarak detaylı bilgiler ortaya çıkmaya başladı. Tahmin edileceği üzere telefonlarda olduğu gibi akıllı saat alanında da dünya genelinde Apple Watch modelleri lider noktada yer alıyor. Her ne kadar rakip modellere kıyasla çok daha yüksek bir satış fiyatına sahip olsa da tercih edilmeye devam ediliyor.

Öte yandan özgün tasarımlarıyla Samsung’un akıllı saat modelleri de son derece büyük bir ilgi görüyor. Samsung tarafından Galaxy Watch 3 serisinde atılacak yeni adımlar ile birlikte dengelerin bozulabileceği düşünülüyor. Akıllı saatlerin genelinde ilk olarak tasarım ve ardından pratik kullanım özellikleri kullanıcıların kıstasları arasında yer alıyor. Klasik saat modellerine benzer tasarımlarıyla ön plana çıkan Samsuıng akıllı saatlerinin artık kullanım özelliklerine de ağırlık vermeye başladığı dikkatlerden kaçmıyor.

Galaxy Watch 3 Acil Durum Çağrı Özelliği Nasıl Çalışacak?

Kullanıcıların sağlık durumlarına odaklanan akıllı saat geliştiricileri her geçen gün yeni bir özellikle gün yüzüne çıkıyor. Samsung tarafından geliştirilen yeni özellik sayesinde bir çok kişinin hayatının kurtulabileceği ifade ediliyor.

Yeni saat serisinde gelmesi beklenen özellik kapsamında kişilerin düşmeleri sensörler aracılığıyla algılanabilecek. Kullanıcının düşmesi durumunda 60 saniye boyunca sesli bir şekilde çağrı yapılacak, saati takan kişinin müdahale etmemesi durumunda ilgili birimlere acil durum çağrısı yapılacağı belirtiliyor. Acil çağrının gönderileceği kişilerin önceden kullanıcı tarafından seçmesi gerekiyor. Sesli çağrıda 5 saniyelik bir ses kaydının yer alacağı ifade ediliyor.

Tek Hareketle Çağrılara Cevap Vermek Mümkün Olacak

Yeni özellikler arasında çağrı cevaplama hareketleri de dikkat çekiyor. Galaxy Watch 3 modeli ile birlikte kişiler çağrılara yumruklarına sıkarak cevap verebilecekken, bileklerini sallayarak da gelen çağrıları rahatlıkla kapatabilecekler. Büyük bir kullanım pratikliği sunması beklenen özelliğin ve yeniliklerin 5 Ağustos günü resmi bir şekilde açıklanması bekleniyor. Ortaya çıkan özellikler Samsung takipçileri arasında büyük bir heyecanın yaşanmasına sebep olduğu net bir şekilde görülüyor.

Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir