Erken Yaşta Sünnetin Avantajları | Bilgikulisi.com - İnternetin Bilgi Sitesi

Erken Yaşta Sünnetin Avantajları

Erken Yaşta Sünnetin Avantajları

Erken Yaşta Sünnetin Avantajları

Antalya Sünnet çocuk sünnetleri gerçekleştiren alanında uzman doktor çalışanlar ile özel bir kliniktir. Peki çocuk sünneti nedir? Nasıldır? Sünnet, bebeğin penisinin ucunu kaplayan cildi yani sünnet derisini kesme işlemidir. Son yıllarda yenidoğan sünneti sıcak bir tartışma konusu olsa da en çok önerilen sünnet zamanlarından biridir.

Oğlunuzu sünnet edip etmeme seçiminiz bir din meselesi mi yoksa gelenek mi? Düşüncesi ile hareket ederken aslında çocuğunuz için ne kadar faydalı olduğu noktasını gözden kaçırmamanız gerekmektedir. Bir başka önemli faktör ise ebeveynler oğullarının babası veya diğer erkek aile üyeleri gibi görünmesini istemektedirler.

Türkiye’de sünnet oranları oldukça yüksektir. 10 erkekten en az 9’u sünnet olmaktadır. Sünnet her ülke ve her şehir için büyük bir ihtiyaçtır. Yurtdışında daha az erkek çocuk sünnet edilse de Orta Doğu, Güney Kore ve Türkiye’de bu oranlar oldukça yüksektir.

Asya ve Avrupa’da sünnet her ne kadar nadir olarak gözükse de çocuğun sağlık durumuna göre kimi zaman ülke de sünnet işlemi gerçekleşmektedir. Özel çalışmalar sonucu çocuğun sünnet olması ileriki cinsel hayatında HIV alma riskini azalttığını göstermektedir.

Antalya Sünnet çocukların psikolojisini anlayarak onları utandırmadan sünnet işlemini gerçekleştirmektedirler. Her ne kadar mahrem bir konu olsa da Antalya Sünnet’in aileye ve çocuğa yaklaşımları sayesinde aklınızdaki bütün soru işaretlerini gidermektedirler.

Çocuk Sünnetinin Avantajları

Avrupa Üroloji Birliği sünnetle ilgili bir politika açıklaması vardır. Bu grup ebeveynlere müslüman olan ya da olmayan çocuk sağlığı için bir seçenek olarak önerilmektedir. Yenidoğan sünnetinin çocuk üzerinde oldukça faydaları mevcuttur.  Narkozsuz sünnet olması en büyük avantajlarındandır. https://www.antalyasunnet.net adresinden detaylı bilgilere bakabilirsiniz.

Antalya Sünnet ile çocuğunuzun doktoruyla sünnetin sağlık faydaları hakkında konuşmalısınız. Aileniz için nasıl adımlar ile ilerleyeceğiniz ile ilgili doktorlarınız tarafınıza bilgi verebilir aklınızdaki sorulara ışık tutabilirler.

Çalışmalar sünnetin HIV olma riskini azalttığını göstermiştir. Bunun nedeni sünnet derisinin vücudunuzun diğer bölümlerindeki deri gibi olmamasıdır. Sünnet derisinin Langerhans hücreleri adı verilen ve HIV hücrelerine bağlanma olasılığı daha yüksek olan bir hücre tipi vardır.

Bu bulgulara dayanarak 2007 yılında Dünya Sağlık Örgütü HIV’in yayılmasını durdurmaya yardımcı olmak için sünneti onaylamıştır.  Antalya Sünnet ailesine ulaşım sağlayarak çocuk sünneti hakkında dilediğiniz zaman bilgi alabilirsiniz.

Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir