Ekrem İmamoğlu Kimdir, Nerelidir ve Ne İş Yapar? | Bilgikulisi.com - İnternetin Bilgi Sitesi

Ekrem İmamoğlu Kimdir, Nerelidir ve Ne İş Yapar?

Ekrem İmamoğlu Kimdir, Nerelidir ve Ne İş Yapar?

Ekrem İmamoğlu Kimdir, Nerelidir ve Ne İş Yapar?

31 Mart 2019 belediye seçimleri için Millet İttifakı tarafından İstanbul Belediye Başkanı Adayı gösterilmesiyle gündeme gelen ve iktidar partisi adayı Binali Yıldırım karşısında iddaalı bir seçim geçiren Ekrem İmamoğlu, uzun yıllar Beylikdüzü Belediye Başkanlığı yapmıştır. Beylikdüzü’nde önemli atılımlar ve hizmetler gerçekleştiren İmamoğlu, sempatik ve dürüst tavırlarıyla da İstanbul Belediye Başkanı Adayı olarak gönülleri kazanmış, tartışmalı ve tam 17 gün süren oy sayım sürecinin ardından mazbatasını alarak resmi olarak İstanbul Belediye Başkanı olmuştur.

Peki Ekrem İmamoğlu kimdir, nerede doğmuştur ve mesleği nedir?

Bizden Biri: Ekrem İmamoğlu

Ekrem İmamoğlu Kimdir?

1970 yılında Trabzon ili Akçaabat ilçesi Cevizli köyünde dünyaya gelen Ekrem İmamoğlu, Trabzon Lisesi‘ni bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü’nden mezun olmuştur. Lisans mezuniyetinin ardından da yine İstanbul Üniversitesi İnsan Kaynakları ve Yönetimi bilim dalında yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır.

1992 yılında üniversite mezuniyetinin ardından iş hayatına inşaat ve taahhüt işleri yapan aile şirketinde başlamıştır. Aynı zamanda bu şirkette Yönetim Kurulu Başkanlığı yapmıştır. Okul yıllarında amatör olarak futbol oynayan İmamoğlu, ilerleyen yıllarda Trabzonspor Futbol Kulübü‘nde ve basketbol şubesi ile Beylikdüzüspor Futbol Kulubü‘nde yöneticilik yapmıştır.

2009 yılında Beylikdüzü CHP ilçe başkanı olmuştur. 2014 yerel seçimlerinde ise Ak Parti’de bulunan Beylikdüzü Belediyesi’ni alarak Beylikdüzü Belediye Başkanı olmayı başarmıştır.. Beylikdüzü’nün kültürel yapılaşmasında önemli atılımları olmuştur.

Ekrem İmamoğlu eşi ve çocukları
Ekrem İmamoğlu Ailesi

İmamoğlu evli ve 3 çocuk babasıdır. Eşi Dilek İmamoğlu ise sivil toplum kuruluşlarında yaptığı çalışmalarla Beylikdüzü’nde önemli bir figür.

Beylikdüzü’nde Yaptıklarıyla, Dürüstlüğü ve Üslubuyla İstanbul Belediye Başkanı Olmayı Başardı!

Beylikdüzü Belediye Başkanlığı süresince halkla iç içe olması, onların dertlerini dinlemesi ve onların sosyokültürel gelişimi, hayatlarını kolaylaştırmaları için yaptığı çalışmalar ona İstanbul Belediye Başkan Adayı olma fırsatı sunmuştur. Seçim öncesi Binali Yıldırım karşısında pek şans verilmese de gerek iktidar partisinin seçim süresince uyguladığı ayrıştırıcı üslup gerekse İmamoğlu’nun birleştirici ve kucaklayıcı üslubu ona önemli bir avantaj sağlamıştır.

Seçim süresince gezmedik yer bırakmayan, partili partisiz ayrımı yapmadan 7’den 70’e herkesi kucaklayan İmamoğlu bunun meyvesini de her şeye rağmen başkan seçilerek almıştır.

Kendisine bu süreçte başarılar dilerken, İstanbul için de hayırlı olmasını diliyoruz.

Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir