Çin Türkiye Lojistik Hattı Hakkında Bilmeniz Gerekenler | Bilgikulisi.com - İnternetin Bilgi Sitesi

Çin Türkiye Lojistik Hattı Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Çin Türkiye Lojistik Hattı Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Çin Türkiye Lojistik Hattı Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Çin Türkiye lojistik hattı 2015 yılında başlamış olan demiryolu servisi ile taşımalar için önemli bir alternatif oluyor. Bu lojistik hattının açılmasıyla birlikte Türkiye – Çin arasındaki taşımacılığın ve ticaretin süresi oldukça kısalmış ve bölge çok büyük önem kazanmış oldu. Projenin Borusan Lojistik tarafındaki detaylı bilgilerine ulaşmak için tıklayınız.

Çin Türkiye Ulaşım Süresi

Lojistiğin yapılan yollar ile avantajlı hale gelmesi, gelişmelerin yaşanması sağlanıyor. Çin Türkiye lojistik hattı için gerçekleşen demiryolundan sonra, Çin’in Lianyungang şehrinden yola çıkan bir kargonun Türkiye’nin İstanbul şehrine ulaşmasının yaklaşık 20 gün aldığını söyleyebiliriz. Demir yolu sayesinde gerçekleşecek olan bu ulaşım, Türkiye ve Çin arasındaki lojistik hattının öneminin de artmasını sağlamıştır. Asya ve Avrupa arasındaki çok modelli taşımanın önemini de gözler önüne sermeyi başarmıştır.

Lojistiğin Gelişmesi, Ticaretin Büyümesi

Her geçen gün yapılan çalışmalar ile zenginleşen demiryolu ağı, ticaretin de önemini arttırıyor. Aynı zamanda yapılan ticaretten ülke olarak elde edilen karı da arttırıyor. Asya ve Avrupa’yı birbirine bağlayan yollar üzerinde tecrübe edinilerek, ticaret alanında büyük gelişmelerin yaşanması sağlanıyor. Çin Türkiye lojistik hattı ticareti kolaylaştırıyor. Güçlü kombine taşımacılık ile Asya – Orta Asya ve Avrupa arasında ülkelerin birbiri ile olan ticaretinin büyük ölçüde kolaylaşması sağlanıyor.

Farklı girişimlerin – projelerin olması ile de yeni fırsatların Türkiye ve diğer ülkelerin ticaretine etki etmesi mümkün oluyor. Farklı ağlar üzerinden gelişme sağlanacak olduğundan, Çin Türkiye lojistik hattı ve diğer lojistik hatlar ile olan ilişkisi göz önündedir.

Son Yılların En Önemli Ticari Projesi

Yapılan bu yeni lojistik yolu sadece ülkemiz için değil diğer ülkeler içinde büyük önem arz ediyor. Özellikle Çin ile önemli ticari ilişkilerde kullanılması hedeflenen ve diğer adıyla İpek Yolu Projesi olan bu yol birçok açıdan da fayda sağlamaktadır. Ülkemizden Borusan Lojistik, Kazakistan’da yıllardır bulundurduğu fiziki varlığı sayesinde bu hatta en hızlı adapte olabilen firmalardan biridir.

Sizlerde Çin Türkiye Lojistik Hattındaki yaptığı çalışmalar ile ön plana çıkan Borusan Lojistik sitesini ziyaret edebilirsiniz.

1 Beğen

Yapılan Yorumlar

  1. Bölge ve çevre için çok önemli bir hamle oldu. Bu yol üzerinden yapılacak ticaret, son kullanıcıya yani tüketiciye yarayacaktır. Çin Türkiye ipek yolu projesi bu bakımdan önemlidir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir