Burun Dolgusu Nedir? | Bilgikulisi.com - İnternetin Bilgi Sitesi

Burun Dolgusu Nedir?

Burun Dolgusu Nedir?

Burun Dolgusu Nedir?

Özellikle son zamanlarda birçok kişi tarafından tercih edilen Burun Dolgusu, ameliyat ve anesteziden korkan birçok kişinin umudu oldu. Burunda meydana gelen birçok farklı sorunu düzeltebileceğiniz bu dolgu uygulamalarında, hyalüronik asit bazlı dolgu malzemeleri kullanılmaktadır. Daha güzel ve daha sağlıklı bir burna sahip olabilmek amacıyla yaptırabileceğiniz bu dolgu uygulamaları, sizlerde herhangi bir yan etki oluşumuna sebep olmamaktadır. 

Burun ucu kaldırma, burun sırtında meydana gelen eğrilikleri düzeltme, burun asimetrisi, burunda çökme ve burun ucu düşüklüğü gibi sorunları tedavi edebileceğiniz dolgu işlemleri, ortalama olarak 15 dakika içerisinde yaptırılabilmektedir. Cerrahi yöntemlere göre oldukça avantajlı olan bu dolgu uygulamalarını alanında uzman ve işinin ehli kişilere rahatlıkla yaptırabilirsiniz. 

Burun Dolgusu Uygulaması

Burun dolgusu uygulaması öncesinde genel bir muayene yapılmakta ve buttun sorunu tespit edilmektedir. Buna uygun bir tedavi yöntemi seçilmesi sonrasında dolgu miktarı belirlenir ve operasyon burnun antiseptik solüsyonlar ile temizlenmesi sonrasında başlar. Acı veya ağrı hissetmemeniz için operasyon öncesinde lokal olarak etki eden anestezik krem sürülmekte ve etki gösterene kadar beklenmektedir. 

Daha sonra ucu sivri enjektörler yardımı ile belirlenen noktalara dolgu malzemesi uygulanır ve burun sorunları ortadan kaldırılabilir. Hayatınıza ara vermeden yaptırabileceğiniz burun dolgusu uygulamasının etkisi 6 ila 12 ay arasında etki göstermektedir. Gebelerde veya emziren annelerde yaptırılması önerilmeyen bu işlem, hemofili veya behçet gibi hastalıklara sahip kişilerde de uygulanmamaktadır. 

Uygulama sonrasında ilk gün burnunuza dokunmamaya özen göstermelisiniz. Bunun yanı sıra 3 günlük süreç boyunca sıcak su veya hamam gibi aktivitelerden uzak durmalı, ağır spor yapmamalı, güneşe yoğun maruz kalınmamalı ve sigara ile alkol kullanımından uzak durulmalıdır. Kısa süreli olarak kızarıklık veya şişme meydana gelebilmekte fakat bu etkiler bir süre sonra kendiliğinden geçmektedir. 

Botoks

Clostridium Botulinum adlı bir bakteriden, laboratuar koşullarında üretilen botoks, sağlık alanında birçok farklı sorunu gidermek amacıyla kullanılabilmektedir. İlk olarak göz alanında kullanılan fakat daha sonra estetik alanında kullanılamaya başlanan bu madde, günümüzde kırışıklık sorunları ve aşırı terleme sorunlarında kullanılmaktadır. En fazla olarak yüz bölgesinde yaptırılan botox işlemi, FDA (Amerikan İlaç ve Gıda Dairesi) tarafından onaylıdır. 

Erkek veya kadınlarda rahatlıkla uygulanabilen botox işlemi, kesi veya anesteziye gerek duyulmadan yapılabilmektedir. Yaşlanma, stres, güneş, hava kirliği ve bunun gibi birçok nedenle ortaya çıkan kırışıklık sorunu, özellikle yüz ve boyun bölgelerinde ortaya çıkmaktadır. Uygulaması son derece hızlı ve kolay olan botoks işlemi hakkında, Dr.Oğuz Uçar ve www.droguzucar.com adresinden bilgi alabilirsiniz. 

Botox Uygulaması Yapılan Alanlar

Botoks işlemi, birçok farklı sorunu ortadan kaldırmak amacıyla yapılabilmektedir. Bu sorunlar:

  • Kaş arası ve alın bölgesinde oluşan kırışıklıklar
  • Kaş kaldırma ve kaz ayağı sorunlarında
  • Burun kenarı kırışıklıkları
  • Burun ucu kaldırma
  • Dudak kenarlarınızdaki çizgilenmelerde
  • Şaşılık ve terleme tedavilerinde kullanılmaktadır.

Daha birçok farklı alanda kullanılabilen bu işlemi günlük rutinlerinizi bölmeden yaptırabilirsiniz. Sadece uygulama yapılan bölgelerde etki gösteren bu işlem, 6-12 aya kadar etki gösterebilmektedir. İşlem sonrasında kısa süreli kızarıklık sorunu meydana gelebilmekte fakat kendiliğinden geçmektedir. Bu işlemin kalıcı bir yan etkisi bulunmamaktadır. 

Işık Dolgusu

İnsan cildi özellikle yaşlanma sonucunda kırışıklıklara ve sarkmalara maruz kalmaktadır. En fazla göz çevresinde kırışıklık, çökme veya morarma tarzında görülen sorunlar, kemik yapısı erimesi ve hacim kaybolmasından dolayı ortaya çıkmaktadır. Işık dolgusu ile giderebileceğiniz bu sorunlar ile sizlerde daha iyi ve daha genç bir görünüme kavuşabilirsiniz. Hyalüronik asit bazlı dolgu malzemeleri ile yapılabilen dolgu işlemi, bu maddenin vücutta doğal olarak bulunduğundan ötürü enfeksiyon veya alerji riski yaratmamaktadır. 

Göz altında meydana gelen çökme, morarma, kahverengi halka, kırışıklık ve yorgun görünümü ortadan kaldırabilmek amacıyla yaptırabileceğiniz ışık dolgusu, ortalama olarak 15 dakika içerisinde yapılabilmektedir. 

Işık Dolgusu Uygulaması

Işık dolgusu uygulamasında ilk olarak göz altı bölgesi antiseptik solüsyonlar yardımıyla temizlenmektedir. Kullanılacak olan dolgu miktarı ve tedavi yöntemi belirlenmesi sonrasında başlayan bu işlemde, lokal anestezik etkisi bulunan krem göz altına sürülür. Kremin etkisi sonrasında ince uçlu iğneler yardımıyla dolgu maddesi enjekte edilir ve operasyon sona erer. Optimum etkiyi 3 hafta içerisinde gösteren bu işlem 1-1,5 yıl kalıcılık göstermektedir.  

Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir