Boya Badana İşleri: İnternetten Boya Siparişi Nasıl Verilir? | Bilgikulisi.com - İnternetin Bilgi Sitesi

Boya Badana İşleri: İnternetten Boya Siparişi Nasıl Verilir?

Boya Badana İşleri: İnternetten Boya Siparişi Nasıl Verilir?

Boya Badana İşleri: İnternetten Boya Siparişi Nasıl Verilir?

Merhaba sevgili takipçilerim. Bugün sizinle en son taşınma sürecimde karşıma çıkan ihtiyaçlardan en önemliler arasında kendisine yer bulan duvar boyama yani halk arasında daha çok bilinen ismi ile badana işlemi hakkında tecrübelerimi paylaşacağım.

Öncelikle hepiniz biliyorsunuz ki boya yapmak gerekli hatta kaçınılmaz olduğu kadar aynı zamanda uzmanlık gerektiren de bir işlem. Ancak benim bu yazımda anlatacağım internetten boya fiyatları araştırması yaparak boya siparişi vermekle ilgili küçük bir bölüm. Çünkü taşındığım evin boya-badana işlemleri apayrı bir konu olmasının yanı sıra bu işlemden sonra benim kişisel dekorasyon amaçlı deneyimlerim oldu. Bunlardan size özet olarak bahsetmem gerekirse:

Hali hazırda ikamet ettiğim dairenin boya ve badana işlemi yapıldıktan sonra aradan bir süre geçti ve ben başta kendi odam olmak üzere kendi zevkime göre bazı değişiklikler yapma kararı aldım. Tabi bunun için bir boya ustası tutmama gerek olmadığını ufak-tefek işler olduğu için kendim yapabileceğime karar verdim. Ancak boya yapmak için tabii ki ihtiyacım olan en önemli şey kullanacağım boya ve boya fırçası gibi yardımcı malzemelerdi.

Adım adım internetten boya satın alma deneyimim

Öncelikle internette biraz araştırma yaparak kendi odamın bir kısmını yine kendi zevklerime göre boyayacağım için bir iç cephe boyası satın almam gerektiğini öğrendim.

Daha sonra biraz daha derinlemesine araştırma yaptığımda ise iç cephe boyalarının bazı türlere ayrıldığını ve bana en uygun olanın ise su bazlı boya olduğunu tespit ettim.

İnternette su bazlı iç cephe boya fiyatları aramaları yaparak birçok siteye ulaşsam da aralarında beni fiyat/performans olarak en çok tatmin edecek olduğuna kanaat getirdiğim boya sitesinin Biboya.com.tr olduğuna karar verdim.

Biboya sitesinde İç Cephe Boya ana kategorisi altında bulunan “İpek Mat Trendy” alt kategorisindeki ürünleri detaylıca inceledim. Beni bu ürünlerden tercih etmeye iten en önemli sebepler akrilik emülsiyon esaslı, silikon katkılı, silinebilen, ipek mat dokuda, dekoratif son kat iç cephe boyası olmasıydı.

Bir diğer avantaj olarak gördüğüm özellik ise ürünlerde 2,5 litreden 15 litreye kadar miktar seçenekleri olması dolayısı ile sadece ihtiyacım olana yakın bir miktarda ürünü sipariş ederek gereksiz maliyet yaratmaktan kaçınmış oldum.

Sonuç olarak şimdilik yaptığım alışverişten memnun kaldığımı belirtmek istiyorum. Mağazaları dolaşıp yeterince bilgi edinemediğim ürünlerden ziyade internetin nimetlerinden faydalanıp boya satın almanın kolaylığını yaşamış oldum. Odamda yaptığım değişiklikleri tamamladığımda ilgili görselleri de ayrı bir yazıda paylaşmayı düşünüyorum.

Umarım bu anım sizin için faydalı olmuştur. En azından internetten boya fiyatları arayarak sipariş verilebileceği tarafımca denenip onaylanmış bir süreç haline gelmiş oldu.

Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir