Bitcoin 10 Bin Doları Ne Zaman Geçer? | Bilgikulisi.com - İnternetin Bilgi Sitesi

Bitcoin 10 Bin Doları Ne Zaman Geçer?

Bitcoin 10 Bin Doları Ne Zaman Geçer?

Bitcoin 10 Bin Doları Ne Zaman Geçer?

12 Mayıs tarihinde yaşanan yarılanma süreci sonrasında Bitcoin 10 bin dolar seviyesini zorlamaya başladı. Her 4 yılda bir gerçekleştirilen yarılanma süreci Bitcoin’de enflasyonu engellemek için gerçekleştirilmektedir. 4 yılda bir gerçekleştirilen yarılanma öncesinde istisnasız bir şekilde Bitcoin değerinde artışın yaşandığı görülmektedir. Analistlerin de tahminlerinden görüleceği üzere 12 Mayıs 2020 tarihine kadar Bitcoin’in yükselmesi beklenmekteydi ve yükselme gerçekleşti.

Şimdilerde ise Bitcoin’in ne zaman 10 bin dolar seviyesini aşacağı merak ediliyor. Dünya genelinde ünlü analistler tarafından yapılan değerlendirmelerde 10 bin dolar değeri psikolojik eşik olarak tanımlanmaktadır. Bitcoin’in 10 bin dolar seviyesini aşması durumunda sürekli artış trendine girebileceği ön görülüyor.

Bitcoin 10 Bin Dolar Seviyesine Geçebilecek Mi?

12 Mayıs günü 8400 dolar seviyelerinde gezinen Bitcoin bugün itibariyle 9800 dolar seviyelerinde seyrediyor. Bir grup analist yakın bir zaman içerisinde Bitcoin’in düşüşe geçeceğini savunmaktadır. Değerlendirmelerine göre Bitcoin’in 7600 dolar seviyelerine kadar düşebileceği ifade ediliyor. Öte yandan bir grup analist ise düşüş tahminlerinin aksine yükselişe geçeceğini savunuyor. Yükselişe geçeceğini düşünen analistler Bitcoin’in kısa sürede 12 bin dolar seviyesine çıkacağını ön görmektedir.

Kripto para dünyasının en büyük para birimi Bitcoin’in dünya genelinden yatırımcıları gelişmeleri yakından takip etmeye devam ediyor. Bilindiği üzere hem bireysel olarak hem de büyük şirketler Bitcoin para birimini oldukça büyük yatırımlar yapmaktadırlar. Yatırımcıların yatırım planlamaları açısından analistlerin tahminleri son derece büyük bir önem taşıyor.

Grafikler Zikzak Çiziyor

Geldiğimiz noktada analistlerin iki farklı görüşe ayrılmış olmaları yatırımcılarda tedirginlik yaratmaktadır. 12 Mayıs tarihinden itibaren yaklaşık 10 gün geçmiş olmasına rağmen Bitcoin değerlerinde büyük bir dengesizlik yaşandığı görülüyor. Gün içerisinde sürekli olarak zikzak çizerek devam eden grafiklerin ne zaman dengeleneceği merak ediliyor.

Grafiklerde yaşanan dengesizliğin uzun bir süre devam etmesi durumunda Bitcoin’in yatırımcı kaybetmeye başlayabileceği de yapılan ortak tahminler arasında yer alıyor. Bitcoin grafiklerinin nasıl bir eğri çizeceğinin merak edilmesinin yanı sıra yatırımcıların alacakları kararlar da merak edilmektedir. Özellikle büyük yatırımcıların alacakları kararlar da grafiklerin seyrini direkt olarak etkileyecektir.

Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir