Bir Ajansla Google SEO Çalışması Nasıl Yapılır ? | Bilgikulisi.com - İnternetin Bilgi Sitesi

Bir Ajansla Google SEO Çalışması Nasıl Yapılır ?

Bir Ajansla Google SEO Çalışması Nasıl Yapılır ?

Bir Ajansla Google SEO Çalışması Nasıl Yapılır ?

Google, dünyanın en çok kullanılan arama motoru olmasının yanı sıra aynı zamanda algoritması en doğru çalışan arama motorudur. Markalar için Google’ın sadece ülkemizde 44 milyona yakın olan kullanıcı sayısı muhteşem bir dijital pazarlama kanalı olduğunun en açık göstergesi olarak kabul edilir. Bu yüzden SEO Hizmeti markaların potansiyel müşterilerine ulaşılabilir olması ve satışlarını arttırabilmesi için en önemli dijital pazarlama aracıdır.

Bir markanın web sitesi ne kadar başarılı olursa olsun potansiyel müşterilerini rakiplerine kaptırmaması ve kendi web sitesine çekebilmesi için mutlaka SEO Hizmeti çalışmasına ihtiyacı vardır. Google SEO çalışmaları aslında tüm arama motorlarını da olumlu bir şekilde etkiler. Çünkü Google’ın algoritmasındaki doğruluk oranı diğerlerine göre daha fazladır ve diğer arama motorları Google’ı birçok konuda referans olarak kabul eder.

SEO konusunda tecrübeli bir ajans örneğin Yandex arama motorunda işe yarayacak ancak Google’da olumsuz bir etki meydana getirecek çalışmalardan kaçınır. Çünkü Yandex gibi az kullanılan bir arama motorunda başarı sağlamak için Google gibi çok fazla kullanılan bir arama motorundaki potansiyeli kaybetmek mantıksız olacaktır. Bu “Dimyat’a pirince giderken eldeki bulgurdan olmak.” deyimine tam anlamı ile uygundur.

Başlıca Google SEO Çalışmaları Nelerdir?

Google SEO Çalışmaları

Bu ajanstan ajansa ve uzmandan uzmana değişen ucu açık bir konu olsa da SEO konusunda başarılı olduğunu bildiğimiz bir ajans olan MotionB’nin SEO Hizmeti sayfasında yer alan bilgilerden de faydalanarak güvenilir bazı bilgileri sizlere aktarabiliriz.

Yapısal SEO Çalışmaları

Sitenin teknik yapısı ile ilgili Google’ın sıralama faktörleri referans alınarak yapılan geliştirmelerdir. Örneğin domain bilgilerinin herkese açık hale getirilmesi, sunucu optimizasyonunu yapılması, HTTPS bağlantılar için SSL sertifikası kurulması, tasarım ve kodlama yapısındaki optimizasyonlar yapısal SEO çalışmaları arasında yer alır.

Site-içi SEO Çalışmaları

Arama motoru optimizasyonu (Google SEO) sıralama faktörleri arasında site-içi ve sayfa-içi SEO çalışmaları en önemli kısımdır. Çünkü doğru yapılmamış bir site-içi SEO hem teknik hem de site-dışı yani backlink olarak tüm çalışmaları olumsuz etkiler. Bu bir futbolcunun yeteneksiz olmasına rağmen ile başkalarının onun yetenekli olduğunu söylemesi gibidir. Bir futbolcu yetenekli olduğu taktirde başkaları tarafından önerilmesi (backlink mantığı) geçerli olabilir.

Site-dışı SEO Çalışmaları

Site-dışı SEO çalışmaları başta backlink olmak üzere sosyal medya çalışmalarını da kapsamaktadır. Örneğin bir blog yazısında web sitenize gelen bağlantılar backlink yani referans kazanmanızı sağlar. Ancak SEO’nun en önemli faktörleri arasında yer alan backlinkler uzmanlar tarafından inşa edilmelidir. Çünkü her zaman doğal yollardan yeterince backlink kazanılamaz bu yüzden SEO uzmanlarının doğal bir şekilde backlink kazanmanız için gerekli uygulamaları gerçekleştirmesi gerekir.Türkiye’de 2009 yılından beri 200’den fazla müşteriye hizmet veren Google SEO ajansı MotionB’nin uzmanlarından da faydalanarak hazırladığımız bu bilgilerin daha detaylısına https://www.motionb.com/ sitesini ziyaret ederek ajansın kendi sitesinden ulaşabilirsiniz.

Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir