Baby Face Beauty ile Bebeksi Bir Cildiniz Olsun | Bilgikulisi.com - İnternetin Bilgi Sitesi

Baby Face Beauty ile Bebeksi Bir Cildiniz Olsun

Baby Face Beauty ile Bebeksi Bir Cildiniz Olsun

Baby Face Beauty ile Bebeksi Bir Cildiniz Olsun

Baby face beauty uygulaması, en yeni ve en güncel güzellik uygulamaları arasında yer almaktadır. Anti-aging uygulaması olarak da bilinen bu yöntem, cildinizin genç ve parlak kalmasına yardımcı olmaktadır. Kozmetik ürünlerin yanı sıra herhangi bir yan etki bırakmayan bu işlemde, thulium lazer sistemi kullanılmaktadır. Cilt yenileme ve bakım sistemi olan bu uygulamada, cildin sorunlarına göre özel bir serum hazırlanmaktadır.

Hazırlanan bu cilt serumu içerisinde A, C vitamini ve kök hücre gibi maddeler bulunmakta, bu maddeler cilde yedirilmektedir. Gözenek sıkılaştırma, kırışıklık, cilt bakımı, cilt parlaklığı ve beyazlığı gibi birçok sorunda uygulanabilen baby face beauty işlemi, uygulandığı anda etki göstermeye başlamaktadır. Acı ve ağrı içermeyen bu tedavi yöntemini, günlük hayatınıza ara vermeden rahatlıkla yaptırabilirsiniz.

Baby Face Beauty Uygulaması

Baby face beauty uygulaması ortalama olarak 10 dakika kadar sürmektedir. Bu uygulamada cilt altında mikro kanallar açılmaktadır. Bu kanallara, cildiniz için gerekli olan özel ürünler uygulanmaktadır. Rahatlıkla yaptırabileceğiniz bu uygulamayı, 2 hafta aralıklarla yapabilirsiniz. Ortalama olarak 4 seans içerisinde uygulanabilen bu tedavi yöntemi sonrasında, kısa süreli olarak kızarıklık meydana gelebilmektedir. Bu etki bir süre sonra ortadan kaldırılabilmektedir. Bu uygulama hakkında Dr.Oğuz Uçar ve www.droguzucar.com adresinde bilgi ve destek alabilirsiniz.

Leke Tedavisi

Yaz aylarında sıklıkla vücudumuzda meydana gelen lekelenmeler, hamilelik, doğuştan, vitiligo, yaşlılık ve hastalık gibi birçok farklı nedenden ötürü oluşabilmektedir. Cilt rengimize göre daha koyu bir şekilde ortaya çıkan bu lekeler, sosyal ve psikolojik olarak kendinizi kötü hissetmenize neden olabilmektedir. Leke oluşumunun en önemli nedenlerinden birisi cilt altında renk veren madde olarak bilinen melanin adlı pigmentin, herhangi bir bölgede toplanması sebebiyle oluşmaktadır. Günümüz şartlarında leke tedavisi artık kolay bir şekilde yapılabilmektedir.

Bu lekelenmeleri tedavi edebilmek için ilk olarak lekenin neden oluştuğunu öğrenmek gerekmektedir. Lekenin oluşum sebebinin öğrenilmesi sonrasında buna uygun olarak bir tedavi yöntemi seçilerek bu sorun ortadan kaldırılmaktadır. Leke tedavisi uygulamasında sabırlı olunmalı ve tedavi sonrasında gerekli olan bakımı yapmalısınız.

Leke Tedavisi Yöntemleri

Leke tedavisi için birçok farklı tedavi yöntemi uygulanmaktadır. Bu yöntemler arasında; kimyasal peeling, fraksiyonel lazer ve icon lazer gibi çeşitler bulunmaktadır. Fraksiyonel lazer tedavisi açık renge sahip kişiler tarafından kullanılmakta ve lekelerin yakılarak yok edilmesine dayanmaktadır. İcon lazer de ise cilt sorunları iyileştirilmekte, kollajen üretimi arttırılarak cilte üzerinden yenilenme ve gençleşme meydana getirilmektedir.

Kimyasal peeling yönteminde ise cilt yüzeyinde meydana gelen lekeler, peeling ile ortadan kaldırılmaktadır. Her tür cilt çeşidine rahatlıkla uygulanabilen bu işlemin, herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır.

Botox

Dünya üzerinde ilk olarak göz hastalıklarında ve felç tedavisinde kullanılan botox, uygulandığı bölgede germe etkisi oluşturduğunun fark edilmesi sonrasında estetik alanında da kullanılmaya başladı. En fazla olarak yaşlanma belirtilerinin görüldüğü yüz bölgesinde uygulanılan botoks, sık kullandığımız mimik bölgeleri için tercih edilmektedir. Yüz bölgesinde sık kullandığımız kaslar zamanla yıpranmakta ve kırışıklık oluşturmaktadır. Olduğunuzdan daha yaşlı bir görünüm veren bu kırışıklıkları, ameliyatsız olarak uygulayabileceğiniz botoks ile rahatlıkla ortadan kaldırabilirsiniz. Cerrahi bir işlem ve anestezi uygulanmadan yaptırılabilen botoks, laboratuvar ortamında Clostridium Botulinum adlı bir bakteriden elde edilmektedir.

Yüz bölgesinde en fazla alın çizgilenmeleri, boyun çizgilenmeleri, kazayağı bölgesi ve dudak kenarlarında ki kırışıklıklarda uygulanabilen botox işlemi, acı ve ağrı oluşumunu en aza indirmektedir. Bu işlemin mantığı, botoks uygulanan bölgede kas ve sinir bağlantısını keserek gerginlik sağlamak ve kırışıklığı ortadan kaldırmaktadır. Geçici olarak yaptırılan bu işlemi, belirli aralıkla yenileyebilirsiniz.

Botox Nasıl Uygulanmaktadır?

FDA onaylı olan botox uygulaması, sadece uygulama yapılan bölgede etki göstermektedir. Diğer bölgelerde herhangi bir yan etki oluşumuna izin vermeyen bu uygulama ile sizlerde arzu ettiğiniz genç görünüme kavuşabilirsiniz. 18 yaş ve üzeri herkes tarafından yaptırılabilen bu işlemde, ilk olarak uygulama yapılacak olan bölge belirlenmekte ve bir miktar anestezik etkisi bulunan krem sürülmektedir.

Uygulama yapılacak olan bölgenin temizlenmesi sonrasında ince uçlu enjeksiyonlar yardımıyla botoks maddesi cilde uygulanır. Uygulama ortalama olarak 10-15 dakika içerisinde sonlanmaktadır. Botoks işlemi sonrasında kısa süreli olarak şişme ve kızarıklık meydana gelse de, bu etkiler kendiliğinden ortadan kalkmaktadır.

Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir