Apple Translate Uygulaması Nasıl Olacak? | Bilgikulisi.com - İnternetin Bilgi Sitesi

Apple Translate Uygulaması Nasıl Olacak?

Apple Translate Uygulaması Nasıl Olacak?

Apple Translate Uygulaması Nasıl Olacak?

İlk hizmete sunulduğu günler göz önüne alındığında Google Translate hizmetinin büyük bir yol katettiği görülüyor. Zaman içerisinde gerçekleştirilen geliştirmeler sayesinde uygulamanın son derece başarılı hale gelmeye başladığı dikkatlerden kaçmıyor. Kullanıcıların da verdiği destek ve geri dönüşler sayesinde çevirilerde meydana gelen dil bilgisi hatalarının da minimum seviyelere indirilmesi büyük beğeni topluyor. Google tarafından yapılan açıklamalarda Translate hizmeti üzerinde yoğun bir mesai harcandığı ve çalışmaların hız kesmeden devam ettiği ifade ediliyor.

Öte yandan Google’a büyük bir rakip geldiği ortaya çıktı. WEDC 2020 etkinliği kapsamında ortaya çıkan yenilikler arasında Apple Translate uygulaması dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Ortaya çıkan ilk detaylara bakıldığında Google’a karşı son derece güçlü bir rakip olmaya hazırlandığı görülüyor.

Apple Translate Ne Zaman Kullanıma Sunulacak?

Henüz yeni tanıtımı gerçekleştirilen uygulamanın iOS  14 işletim sistemi içerisinde yüklü olarak kullanıma sunulacağı iddia ediliyor. O zamana kadar olan süreçte ise Apple tarafından büyük bir çaba gösterileceğini ifade etmek yanlış olmayacaktır. Farklı diller arasında çeviri yapılabilmesine imkan sunacak uygulamanın ilk etabında Türkçe dil desteğinin bulunması beklenmiyor.

Tanıtımında yapılan değerlendirmelere göre kısa bir süre içerisinde uygulamanın telefonlarda en çok kullanılan uygulamalardan biri haline geleceği ifade ediliyor. Kullanılan ifadelerin oldukça iddialı olması teknoloji tutkunlarını da heyecanlandırmayı başarıyor.

İlk Aşamada Hangi Diller Desteklenecek?

İngilizce, Mandarin Çincesi, Fransızca, Almanca, İspanyolca, İtalyanca, Japonca, Korece, Arapça, Portekizce ve Rusça uygulamanın ilk destekleyeceği diller olarak açıklandı. Görüleceği üzere ilk aşamada Türkçe yer almıyor. Lakin uzun süre beklemeye gerek kalmadan Türkçe’nin de desteklenen diller arasına gireceği tahmin ediliyor.

Google Translate hizmetinin şuan ulaştığı noktaya Apple’ın ne zaman ulaşacağı ise henüz bilinmiyor. Fakat kullanıcıların desteği ve feed backler ile birlikte sürecin olabildiğince kısaltılması için yoğun bir çalışma içerisinde olacağı düşünülüyor. İddialı açıklamaların gerçekleştirilmesi durumunda çeviri konusunda birçok kişi için büyük bir fırsat olacağı görülmektedir.

Teknoloji dünyasında meydana gelen gelişmeleri yakından takip etmek için sitemizi düzenli olarak ziyaret etmenizi tavsiye etmekteyiz. Apple Translate konusunun da yakından takipçisi olmaya devam edeceğiz.

Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir