Airbnb ve Booking İndirim Fırsatları | Bilgikulisi.com - İnternetin Bilgi Sitesi

Airbnb ve Booking İndirim Fırsatları

Airbnb ve Booking İndirim Fırsatları

Airbnb ve Booking İndirim Fırsatları

Airbnb ve Booking.com aynı işi yapan ve rezervasyon aracısı olarak faaliyet gösteren iki şirket. Her ikisi de dünyanın neredeyse her noktasında otel, daire, ev ve benzeri tesisleri ziyaretçileriyle buluşturarak rezervasyon yapabilmelerini sağlıyor. Dünyanın her noktasında hizmet veriyor olmaları, bu iki firmayı da oldukça popüler ve bilinir kılıyor.

Booking.com, Airbnb’ye kıyasla daha çok büyük ve zincir otellere odaklanmış, oda sayısı yüksek olan tesisleri listeleyen bir platform. Airbnb genellikle mümkün olduğu kadar butik otelleri, evindeki bir odayı veya tüm evi kiralayan, bu işi profesyonelden ziyade amatör olarak gerçekleştiren kişileri listelemekte. Bu açıdan bakıldığına, her iki site de aynı işi yapıyor olsa bile hitap ettikleri kitle daha farklı olabiliyor.

Airbnb Fırsatlarından Yararlanın!

Airbnb çoğu zaman daha ekonomik ve kullanışlı bir konaklama sağlıyor. Airbnb indirim kampanyalarıyla da öne çıkıyor. Özellikle mutfak, çamaşırhane ve benzeri kullanım alanlarına erişebileceğiniz tesisleri sıkça listelemesi bütçenizde rahatlama yaratarak daha ekonomik bir tatil geçirmenizi mümkün kılabilir. Buna ek olarak otellerden daha ucuza konaklayabileceğiniz dairelerin sayısının fazla olması da Airbnb’yi bu açıdan avantajlı kılıyor. Airbnb indirim kodu denilen şey aslında seyahat kredisi. İlk kez siteye başka bir arkadaşınızın referansıyla üye olduğunuz takdirde ilk yapacağınız rezervasyonda 250-300 TL aralığında bir indirim sahibi oluyorsunuz.

Booking.com ile kıyaslandığı zaman ödeme yöntemlerinde daha zayıf kalan Airbnb sadece kredi veya banka kartıyla ödeme kabul ediyor. Hem ev sahibini korumak hem de rezervasyon yapan mağduriyetini önlemek amacıyla bu şekilde gerçekleştirilen ödeme işleminde, rezervasyon esnasında tüm ödemeyi Airbnb’ye yapmanız gerekiyor. Bunu gerçekleştirdikten sonra rezervasyonda herhangi bir problem çıkması veya aksilikler oluşması durumunda para iadesi direkt Airbnb tarafından yapılıyor, misafir güvence altına alınıyor. Fiyat açısından iki site de zaman zaman indirimler sunsa da Booking indirim fırsatları yönünden biraz daha geride.

Airbnb Müşteri Memnuniyeti

Airbnb güvenilirliğini korumak ve müşterilerini memnun etmek amacıyla çok sayıda farklı önlem politikasına sahip. Ev sahiplerini doğrulayan, listelenen ilanların söylenen özelliklere sahip olduğuna emin olunması için özel çaba gösteren Airbnb, destek ekibiyle de her zaman bir telefon uzağınızda kalıyor. 24 saat ulaşılabilen destek hattında tüm sorunların anlık olarak çözüme kavuşturulduğunu görebilirsiniz.

Dünyada en çok kullanılan rezervasyon sitelerinden biri olan Airbnb, hem farklı avantajlarıyla belli noktalarda Booking’e üstün geliyor, hem de farklı güvenlik politikaları ve aracılığı tam anlamıyla ödemede bile üstlenme açısından daha kesin bir güvenilirlik sağlıyor.

Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir